• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sedef Kabaş'tan "ters kelepçe" tiyatrosu

2022-01-22 15:41:38

Başkan Erdoğan'a ve Cumhurbaşkanlığı makamına hakaretler savuran sözde gazeteci Sedef Kabaş gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Daha sonra adliyeye sevk edilen Kabaş burada "ters kelepçe" tiyatrosuna başvurdu. Kabaş'ın ucuz oyununu kamera görüntüleri bozdu.

Katıldığı bir televizyon programındaki konuşmalara ilişkin "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Sedef Kabaş, adliyeye gönderildi.

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, bir televizyon programında yaptığı konuşmasıyla ilgili "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan yürütülen soruşturma kapsamında Kabaş'ı Üsküdar'daki bir otelde gözaltına aldı.

Ekiplerce, savcılığın ifadesinin alınması yönünde verilen talimat üzerine emniyete götürülen Kabaş'ın buradaki işlemleri tamamlandı. Kabaş, polis eşliğinde Çağlayan'daki İstanbul Adliyesine sevk edildi.

Olay

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kabaş'ın bir televizyon programında yaptığı konuşmalarla ilgili "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma başlatmıştı.

Kabaş'ın suça konu konuşmasını yaptığı kanalın merkezi Sarıyer'de olduğu için dosya İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmişti. Savcılıkça, Kabaş hakkında gözaltı kararı verilmişti.

"Ters Kelepçe" tiyatrosu

Kabaş, adliyeye sevk edilirken ucuz bir tiyatro oyununa kalkıştı. Gazetecilere, "ters kelepçe vurulmuş" gibi poz verip mağduriyet algısı oluşturmaya çalışan Sedef Kabaş'ın oyununu video görüntüleri bozdu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

TERS KELEPÇE DEĞİL DİREK KODES

KELEPÇEMELEPÇE HİKAYE ANLATMAYA GEREK YOK DİREK KODESE ÖMÜR BOYU AKILLANANA KADAR
 • Yanıtla
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23