• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Memur Sen Ankara Şube Başkanı Kır: İslam alimlerine yönelik idam furyası başlatıyorlar

2019-05-29 12:02:00

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

Memur Sen Ankara Şube Başkanı Mustafa Kır, "Suudi Arabistan'da İslam alimleri yargısız bir şekilde zindanlara atıldı. Ulaştığımız bilgilere göre bayramdan sonra onları idam edecekler. Arabistan'ın, Kaşıkçı cinayetinin hesabını vermeden yeni bir idam furyasına başlamaları insanlık suçudur." dedi.

"İslam coğrafyası bu yıl da Ramazan ayına kanla girdi." diyen Kır, "Suriye'de Müslümanların üzerine bomba yağdırıyorlar. Doğu Türkistan'da Çin zulmü sürüyor. İslam alimleri zindanlarda öldürülüyor." ifadelerini kullandı.

'Cinayetleri faili meçhul değil'

Müslümanların; Kur'an okuduğu için, oruç tuttuğu için, namaz kıldığı için yargısız şekilde infaz edildiklerine dikkat çeken Kır, şunları söyledi:

"Doğu Türkistan'da insanlar, çocuklarına Müslüman ismi koydukları için cezalara çarptırılıyorlar. Orada faili meçhul cinayetler yok. İnsanlar göz önünde yargısız infaza tabi tutuluyorlar."

'Hedeflerinde İslam alimleri var'

Suudi Arabistan'da farklı düşüncelere sahip oldukları için İslam alimlerinin zindanlara atıldıklarını söyleyen Kır, sözlerine şöyle devam etti:

"Bayramdan sonra bu tutuklu alimlerin idam edileceği bilgilerine ulaştık. Suudi Arabistan'ın Kaşıkçı cinayeti çözülmeden ikinci bir idam furyasına başlaması tüm insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Müslümanlar birbirlerine kenetlenerek düşmanlara karşı ortak mücadele etmeli. Bizim inancımız da bunu gerektiriyor

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı