• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Melih Gökçek'ten Mansur Yavaş'a çok sert 'CHP' eleştirisi!

2021-12-02 00:06:00

 Yeniakit.com.tr 

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek CNN Türk canlı yayınında konuştu. CHP'li Mansur Yavaş'ın "siyasi ikiyüzlülüğüne" vurgu yapan Gökçek, "Mansur’un ne yapacağı belli değil. Mansur güya eski ülkücü. Sayın Bahçeli’nin ülkücülükten reddettiği, dışarıya attığı tamamen dışladığı birisi." ifadelerini kullandı.

CHP'li Yavaş'ın Bahçeli'ye yazdığı mektubu okudu!

"Mansur Yavaş’ın ülkücü olduğu tarihlerde aklınca Bahçeli’ye mektup yazıp ders vermeye çalıştığı metin." diyerek Yavaş’ın Bahçeli’ye yazdığı mektubu paylaşan Gökçek, Mansur Yavaş'ın mektubunu şöyle aktardı:

"Ülkücü harekete yabancı dar bir kadronun elinden çıkan politikalarla CHP’ye özdeş parti suçlamalarına çanak tutan bir anlayış sergilenmiştir. Referandumdaki strateji hatası milliyetçiliğinin en yüksek oranda taban bulduğu ve çevreye serpildiği Orta Anadolu’dan başlamak üzere geleneksel oy bölgelerimizde çok ciddi zafiyete yol açmıştır. Tamamen dostane iyi niyetle kaleme alınan bu düşüncelerimi dikkate almanızı diliyorum. Her tür görevlendirmenin sadakat esasına göre değil, liyakat esasına göre yapılmasını, istişare ve karar organlarının gerçek amacına uygun kullanılmasını, seçmende oluşan CHP’lileşme algısını giderecek ülkücülüğe özgün siyaset anlayışına tekrar kavuşturulmasını ümit ediyorum."

'Sonra gidip CHP’nin hatta HDP’nin kucağına oturdu'

Melih Gökçek’in metni okuduğu sırada araya giren Ahmet Hakan, "Doğru. Mansur Yavaş bir ara MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye ‘siz partiyi CHP’lileştiriyorsunuz. Bırakın bu işleri, CHP’lileştirmeyin’ diyor. Şimdi de CHP’den aday oluyor." dedi.

Melih Gökçek, Hakan'a, şöyle karşılık verdi: "Adam partisinde milliyetçilikten bahsediyor. Bahçeli’yi ‘CHP’lileştiriyorsun’ diyerek itham ediyor. Sonra gidip CHP’nin hatta HDP’nin kucağına oturuyor."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23