• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Irkçı Ümit Özdağ'dan skandal sözler: Seçim günü anne ve babanızı eve kilitleyin

2022-07-28 16:14:56

Her fırsatta sığınmacılar üzerinden provokasyon yaparak halkı galeyana getirmeye çalışan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Kilis'teki sığınmacıların nasıl gönderileceğine ilişkin bir toplantı düzenledi. Burada yaptığı konuşmada skandal bir çağrıya imza atan ırkçı Ümit Özdağ, gençlere Zafer Partisi'ne oy vermeyecek olan anne ve babalarını seçim günü eve kilitlemelerini söyledi.

Son günlerde sığınmacılar üzerinden yaptığı ırkçı açıklamalarla adından söz ettiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Kilis'e ziyarette bulundu.

Kilis'teki sığınmacıların nasıl gönderileceğine ilişkin bir toplantı düzenleyen Özdağ, gençlere seslenerek skandal bir öneride bulundu. Özdağ, gençlere Zafer Partisi'ne oy vermeyecek olan anne ve babalarını seçim günü eve kilitlemelerini söyledi.

"Eve kilitleyin oy kullanamasınlar"

Irkçı açıklamalarına demokrasi karşıtı önerilerini ekleyen Özdağ şu ifadeleri kullandı:

"Bu ülkede 10 milyonu aşan sığınmacı var. Sığınmacıları yollayacak bir tek parti var. O da Zafer Partisi. Türk gençliğinin büyük bir desteği var. Türk geçlerine tekrar Kilis'ten teşekkür ediyorum. Fotoğraf çektirmeye geliyorlar nereye gitsem. Ben de onlara şöyle söylüyorum. Annenizi ve babanızı da ikna edin. Diyorlar ki evet ikna ediyoruz. İkna edemezseniz seçim günü eve kilitleyin, oy kullanmasınlar."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ahmet yüksel

eli öpülesi ana babaları değil asıl bu ırkçı kafatascıyı tımarhaneye kilitlemek lazım.
 • Yanıtla

Ferudun

MILLIYETCI TÜRK SADECE MÜSLÜMANLARLA UGRASIRMI ? A/ EVET B/ HAYIR
 • Yanıtla
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23