• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İmamoğlu'nu böyle tokatladı: Ulaşımda sıfır çektiniz

2021-11-27 12:49:15

İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti döneminde yapımına başlanan metro projelerinin CHP‘li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından durdurulduğunu söyledi. İmamoğlu'na tepki gösteren Göksu, "Ulaşımda da sıfır çektiniz" dedi.

İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti döneminde yapımına başlanan fakat CHP‘li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yapımı durdurulan projelere dikkat çekti.

CHP’li İBB yönetiminin ulaşım konusunda da sınıfta kaldığını dile getiren Göksu, "Biz İstanbul ve İstanbullular için yapılan her iyi şeyi takdir ederiz. Burada da bizim başlattığımız ve çoğunu bitirmek üzere olduğumuz metroların bir kısmını devam ettiriyor olmanızı memnuniyet verici olarak görüyorum. Bunun için teşekkür ediyorum. Keşke; deprem, biyolojik arıtma, otoparklar, yeşil alan üretme gibi konularda da başlattığımız vizyoner çalışmaları iptal etmek yerine bitirseydiniz" dedi.

"Karnenizi kendiniz yazdınız"

"Metro konusunda kendi karnenizi kendiniz yazmışsınız zaten" diyen Göksu şu eleştirilerde bulundu:

"Şimdi bu karneye bir göz atalım. 2020 senesi için 2,2 km yeni raylı sistem projesini planlayıp performans programına yazmıştınız ama sene sonu geldiğinde bakmışsınız ki elde var sıfır. 2021 senesi için ise hızınızı alamayıp 33,07 km yeni metronun yapımına başlanacağını performans programına yazmıştınız. Gelmişiz senenin sonuna elde var yine sıfır. 2022 senesi için ise planladığınız toplam yeni metro inşaatı miktarı 2,6 km. Şimdi Sayın Başkan'a soruyorum: Seçim sürecinde ‘İstanbul’un metro ağını iki katına çıkaracağım’ diye söz verdiniz mi? Söz verdiyseniz hani sözünüzün gereği?. Allah aşkına döneminizde 1 km yeni metro projesi başlattınız mı? Bırakın metro projesi başlatmayı, ihalesini yapmayı yeni bir tane metronun projeni yaptınız mı? Burada daha önce demiştim. Korkarım ki döneminiz bittiğinde bir tane bile bir metro projelendirip yapıp açamayacaksınız. Bizim zamanımızda metrolar güzergâh biter açılışı yapılırdı. Şimdi durak durak açılış yapıyorsunuz. Duyuyoruz ki istasyonları da kısalmışsınız. Hatta makine bir tünele girerken, bir de tünelden çıkarken tören yapıyorsunuz. Bununla da iş yapıyor görünüyorsunuz."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23