• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hem kendince Bahçeli ile alay edip hem de mağdur edebiyatı yaptılar

2021-05-05 22:09:00

Habertürk canlı yayınında Ebru Baki'nin konuğu olan Hukukçu Pınar Hacıbektaşoğlu, "Hani yazılı olur ya, çocuklar sınavda. Böyle birden biri ilk on dakikada bitirir. Koşar koşa, 'ben bitirdim, ben bitirdim' diye bağırır. Bu çağrıda ona benziyor." ifadelerini kullanarak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dün yaptığı yeni anayasa çağrısıyla, kendince alay etmişti. Hacıbektaşoğlu'nun bu sözleri sarf etmesinden sonra, Ebru Baki başta olmak stüdyodaki herkes kahkaha attı. O anlara tepki ise MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter'den geldi. MHP'li Yönter, "Habertürk’te art niyetli Ebru Baki’ye konuk olan Kemal Öztürk, Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu ile Gülfem Saydam Sanver’in Genel Başkanımızın 100 maddelik anayasa önerisini karalama çabaları edepsizlik ve terbiyesizliktir. Ne o, kaldıramadınız mı? Kudurdunuz değil mi?" dedi.

Hem dalga geçip hem de özür istediler!

Ertesi gün aynı programda konuşan Habertürk Tv Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, yaptıkları saygısızlığın üzerini mağdur edebiyatı yaparak örtmeye çalıştı. Kendilerine tepki mesajları paylaşan MHP'lileri, 'gazetecileri hedef göstermekle' suçlayan Aydemir, "Delikanlılıksa, işte bak ekrandan söylüyorum. Tweet atıp sosyal medyadan konuşmuyorum. Bu konu üzerinde Ulvi bey çıkıp özür dilemeli. Kendisi yaptı bunu. Eğer MHP Genel Başkanı da bunun arkasındaysa onlar da özür dilemeli." dedi.

Devlet Bahçeli'den boykot

Bülent Aydemir ve Ebru Baki'nin saygısızlığına sosyal medyada tepki yağdı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de 'Habertürk Tv izlemiyorum' hashtagh'i ile paylaşımda bulundu.

Bülent Aydemir'e verilen tepkilerden bazıları:

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nihal

Habertürk zaten ayarını kaçırmış sürekli chpkk eğilimi göstermekte o kanalı izlemekten nefret ediyorum
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23