• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hastanedeki rezil görüntü sonrası 5 kişi açığa alındı

2021-01-25 18:38:46

Eskişehir'de bir kamu hastanesinde aralarında doktor, sağlık memuru, temizlik personeli ve güvenlik görevlisinin bulunduğu bazı kişilerin acil servis ofis odasında iskambille 'kumar' oynadığı iddia edilen görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

14 kişiden 5'i açığa alındı

Görüntüler üzerine Eskişehir Valiliği ve Sağlık İl Müdürlüğü'nce hakkında adli ve idari soruşturma başlatılan 14 kişiden 5'i açığa alındı.

Acil serviste kumar oynadılar

Eskişehir'de kamuya ait bir hastanede aralarında doktor, güvenlik görevlisi ve sağlık memurlarının da bulunduğu personelin acil servis ofisinde kumar oynadığı iddia edildi. Sosyal medyaya yüklenen görüntülerde hastane personeli olduğu iddia edilen kişilerin ortaya para koyduğu bir masa etrafında iskambil oynadığı görüldü.

Personelin ifadesi ortaya çıktı

Görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından Eskişehir Valiliği ve Sağlık İl Müdürlüğü iddialara ilişkin geçen cuma günü soruşturma başlattı. Olayla ilgili hastanede görevli bir temizlik personelinin ifadesi alındı.

Acil servis ofis odasında iskambil oyunları oynandığı duyumları alındığı belirtilerek personelden bildiklerini anlatması istendi. Personelin ifadesinde, "Acil serviste temizlik personeli olarak görev yapıyorum. 12 saatlik vardiyalarda çalışıyorum. Acil serviste tüm personelin ortak olarak kullandığı ofis odasında gece nöbetlerinde hiç hasta olmayan geç saatlerde dinlenme molasında olan arkadaşların uyumadan zaman geçirmek için iskambil ya da zeka oyunları gibi oyunlar oynarlar. Ben hiçbir iskambil oyunu bilmediğim için bu oyunlara katılmam" dediği bildirildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Benzeri çok

Uzun yıllar önce askerdeyken de nöbetçi sb'lar uyumamak için oynarlardı. Bu arada yat saatinde cam, musluk vs kırıldığını söyleyip onların yenilenmesi için askerlerden belli miktar para alırlardı. Acil servise saldırdıklarında kızıyoruz ve kızacağız. Bunu gören hasta yakını ne yapmalı sizce?
 • Yanıtla

mustafa

MEDYA TARAFINDAN POHPOHLANAN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRÜYORUZ ŞİMDİ. YILLARCA BU GÖRÜNTÜLERİ GÖRMEK İÇİN BEKLİYORDUK AMA KİMSE CESARET EDİP GÖSTEREMİYORDU BU GERÇEĞİ. İNSANLARA ADİ BİR TERÖRİST GİBİ DAVRANAN SAĞLIKÇILARIN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖSTEREN BİR HABER OLMUŞ. BU GİBİ GERÇEK HABERLERİN DEVAMINI BEKLİYORUZ.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23