• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Güloğlu, sözde sanatçıların Diyarbakır'daki annelere ilişkin sessizliğine değindi: Onlardan destek göremezsiniz çünkü cesaretleri yok

2019-11-19 21:29:50

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

Yeniakit.com.tr'ye konuşan Davut Güloğlu, sanat camiasının evlatları PKK terör örgütü tarafından kaçırılan acılı annelere ilişkin sessizliğini, "Söz konusu sanatçılardan destek göremezsiniz çünkü onlarda o cesaret yok." diyerek değerlendirdi.

"Vatanımız terörden çok acılar çekti." diyen Güloğlu, "Çocuklarını kaybeden anneler, babalar ağladı. Diyarbakır'daki annelerimize de Allah sabır versin. İnşallah en yakın zamanda çocuklarına kavuşurlar." ifadelerini kullandı. 

'Söz konusu sanatçılarda cesaret yok'

Sanat camiasının Diyarbakır'daki annelerin eylemine ilişkin sessizliğine de değinen Güloğlu, şunları söyledi:

"Sanatçılardan acılı ailelere destek göremiyoruz çünkü onlarda o cesaret yok. Diyarbakır'daki annelerimizle birlikte tüm annelerin ellerinden öpüyorum. Acı çeken ve içleri yanan annelerden bahsediyoruz. Bir annenin evlat acısı sözle anlatılamaz."

'Ben siyaseti Rahmetli Hocamızla sevdim'

Yeniden Refah Partisi'nin 1. Olağan Kurulu'nda parti için bestelediği şarkıyı seslendiren Güloğlu, "Bana çocukluk yıllarımda siyaseti sevdiren parti Refah Partisi'ydi. O siyasetin içinden ülkemiz için çok önemli insanlar yetişti. Ülkeyi yöneten iktidarın başındaki sayın Cumhurbaşkanımız da orada yetişti. Bu isimler Refah Partisi'nden gelen ve Rahmetli Hocamızın yetiştirdiği önemli değerler." şeklinde konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23