Edep Ya hu! Ahlaksız sorularla zehir saçıyorlar

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

İstatisliklere göre en çok ergenlik çağındaki gençler tarafından takip edildikleri açıklanan Youtuber isimli kişiler, sosyal medyada zehir saçmaya devam ediyorlar. Söz konusu kişilerin sokaktaki kadınlara bile çekinmeden sordukları sorular akıllara durgunluk verirken, özellikle Youtuberlara karşı denetim yapılması gerekliliği gün be gün daha çok ön plana çıkıyor.

Youtuber adı verilen kişiler daha çok izleyici sayısına ulaşarak gelirlerini artırabilmek için ahlaki değerlerimizi ayaklar altına almaya devam ediyorlar. Basit bir mail hesabı olan herkesin video yükleyebileceği Youtube platformundaki denetimsizlik, özellikle ergenlik çağındaki gençlerimizi zehirliyor. Çünkü araştırmalara göre; Youtuberları en çok ilk öğretim çağındaki gençler takip ediyor.

'Ahlak ayaklar altında'

Youtuberların akıllara durgunluk veren sorular yönelterek hazırladıkları röportaj videoları milyonlarca kişi tarafından izleniyor. Özellikle cinsel içerikli gayri ahlaki, dinimizle örf ve adetlerimizle hiçbir şekilde bağdaşmayacak bu yayınlar, vatandaşların da büyük tepkisini çekiyor. "Türk insanı, 'böyle bir gülme ve güldürme biçime karşıyız." diye düşünse de yetkililer bu sesi duymamakta ısrar ediyor.