• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Domates edebiyatı yapan CHP’yi sallayan video! "Bunları toplasak bir salça olur mu?"

2021-04-12 19:59:34

CHP’li Faik Öztrak’ın cahilce yaptığı paylaşım üzerinden patlak veren domates edebiyatına ilişkin dolaşmaya başlayan bir video sosyal medyada büyük ilgi gördü.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan patates, soğan, çeltik dağıtımına kendince sataşmak adına Twitter hesabından yaptığı paylaşımla rezil oldu.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla üreticilerin elinde kalan patates, soğan ve çeltiği satın alarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaya başladı. Fakat hükümetin vatandaş lehine yaptığı her icraatı karalamaya ant içmiş muhalefet yine boş durmadı.

Öztrak’tan çamur atma siyaseti

Bu kez sahneye CHP Sözcüsü Faik Öztrak çıktı. Bir markette tekli olarak ve paketli halde satılan domateslerin fotoğrafını paylaşan Öztrak, "memleket ne hale geldi" algısı oluşturmaya çalıştı. Ancak Öztrak bu paylaşımıyla cahilliğini ortaya koymuş oldu. Zira Öztrak’ın paylaştığı domatesler tür olarak normaline göre farklı ve bu sebeple biraz daha pahalı satılan pembe domates.

Öztrak’ın “Ayçiçek yağının “tek taş pırlanta” muamelesi gördüğü ülkemde; Domates markette tek tek satılmaya başlamış. Sebep olanlar utansın.” ifadeleriyle yaptığı domates edebiyatına sosyal medya kullanıcıları alay ederek tepki gösterirken, söz konusu çamur atma siyasetine ilişkin de bir video dolaşmaya başladı.

Öztrak ve saz arkadaşları "Pembe domatesler"

Sosyal medyada dolaşan videoda daha önceden bir markanın reklamı olarak kullanılan videoya montaj yapılarak Öztrak’ın başlattığı kampanyaya atıfta bulunuldu.

Domates edebiyatını başlatan Öztrak’ı ve ona eşlik eden CHP tayfasını simgeleyen domatesler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve vekiller ile her dediği tahmini fiyaskoyla sonuçlanan "Ekonomist" Özgür Demirtaş'ın isimleriyle adlandırılarak “pembe domatesler” olarak adlandırıldı.

"Bunları toplasak bir salça olur mu?"

“Bunları toplasak bir salça olur mu?” başlığıyla da paylaşıldığı görülen video, CHP’nin çamur atma siyasetine cevaben verilen anlamlı bir paylaşım olarak değerlendirilirken, sosyal medya kullanıcıları tarafından da yoğun ilgi gördü.

akittv.com.tr

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

kadir

burada almanlar bir tel maydonoz.karpuzu dilimle aliyorlar faik bey...
 • Yanıtla

kadir

burda almanlar bir tel maydonoz aliyorlar.karpuzu dilimle aliyorlar.zeytini taneyle aliyorlar. faik bey.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23