• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Biden ve Johnson'la keyifli sohbeti

2022-06-29 13:06:44

NATO Liderler Zirvesi İspanya'nın başkenti Madrid'de başladı. Zirvede; yaklaşık 5 aydır devam eden Rusya-Ukrayna savaşının etkileri, İsveç ve Finlandiya'nın üyelik başvuruları ve terörizm gibi konular masaya yatırılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan zirvedeki ilk ikili görüşmesini Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile yaptı. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Madrid Zirvesi’nin yapılacağı yerde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez tarafından karşılandı. Erdoğan daha sonra NATO Aile Fotoğrafı çekimine katıldı.

 AİLE FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ

NATO Liderler Zirvesi geleneksel aile fotoğrafının çekilmesi ile başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi kapsamında liderlerin resmi karşılanması töreni ve aile fotoğrafı çekimine iştirak etti. Aile fotoğrafında en ön sırada yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ve İngiltere Başbakanı Johnson ile yan yana poz vermesi dikkatlerden kaçmadı. Aile fotoğrafının ardından oturum salonuna geçildi ve zirve başladı.

AYAKÜSTÜ SAMİMİ SOHBET

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden ve İngiltere Başbakanı Johnson başta olmak üzere bir dizi görüşme daha gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD başkanı Biden, bu akşam gerçekleştirilecek yüz yüze görüşme öncesinde NATO aile fotoğrafı için yan yana gelerek ayrıca fotoğraf verdiler ve ayaküstü tokalaşıp samimi bir şekilde sohbet ettiler. İki liderin keyifli halleri dikkatlerden kaçmadı.

ZELENSKİ OTURUMA KATILDI

NATO'nun son yıllardaki en önemli zirvesinin resmi oturumu ise IFEMA fuar alanında, Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili konuşmalarla başladı. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'nin video konferans aracılığıyla, Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba'nın bizzat Madrid'e gelerek katıldığı ilk oturumun ardından "Madrid Stratejik Konsepti" adıyla NATO'nun gelecek 10 yılındaki yol haritasının belirleneceği ve yaklaşık 15 sayfa olduğu belirtilen metin üzerindeki tartışmalara geçilecek.

ZİRVE NE ZAMAN SONA ERECEK?

Öğleden sonraki oturuma ise NATO üyesi 30 ülkenin yanı sıra zirveye davetli olan, NATO'ya üyelik başvurusu yapan Finlandiya ve İsveç ile Gürcistan, Bosna Hersek, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya ve Güney Kore devlet veya hükümet başkanları da katılacak. Zirvenin 29 Haziran'daki programı Prado Müzesi'nde verilecek akşam yemeği ile sona erecek.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Abdullah Murat

Avrupa hristiyanım geçiniyor ama elit yönetici sınfında israiliyat ve masonik bir hava gözüküyor Kimlerin piyonu olduklarını israiloğullarının nekadar fitneci sinsi olduklarını hain olduklarını bilseler ne olur bilmeseler ne olur hepsi şirk koşan pislik sıfatını Allahtan aldıktan sonra
 • Yanıtla
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23