• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li vekilin 'satılmış ordu' sözlerine tepki

2020-11-30 21:07:10

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen 4 saatlik toplantının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Yeni kısıtlamaları açıklayan Erdoğan, CHP'li milletvekili Ali Mahir Başarır'ın ordumuza yönelik 'satılmış' ifadelerine de tepki gösterdi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bunlar ülkenin temel değerlerine, kurumlarına saldırmayı adet ettiler. CHP'lilerin sık sık yaptığı bir milletvekilinin pervasızca tekrarladığı TSK'yı hedef alan bühtan, başlı başına bu işin milli güvenlik meselesi haline dönüştüğünün neticesidir. Sırtını darbecilere dayayarak iktidara gelen partinin TSK'ya düşmanlığını gayet iyi anlıyoruz. Onların derdi Türkiye'nin sınırlarını koruma, sınır ötesi harekatlarını yaparak asli görevlerini yerine getiriyor olmasıdır. Sıfatları milletvekili olsa da laf cambazlığı ile bu ülkenin ordusunu bühtan etmesine izin veremeyiz.

Demokrasi, özgürlük, çoğulculuğun en samimi savunucusu ve uygluyacısı biz olduk. Ey bu CHP'nin başındaki zat, senin milletvekilin kalkacak benim sillahlı kuvvetlerime bu denli hakaret edecek, edepsizce, alçakça hakaret edecek ve sen bunu kapıya koyamayacaksın. Bak söylüyorum, bunun hesabını mehmetçiğine, askerine sahip çıkan bu millet seni asla affetmeyecek. Bunu bir defa bilesin. Sandıklar da seni affetmeyecektir. Bizim demokrasi ve özgürlük sınırlarımız güya bu kavramların kaynağı olan batının kendisinin uymadığı, uygulamadığı kadar ileri seviyededir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ESPANYOL

VAYYY C H P NE HALE GELDİNİZ ATAMIZIN ARKASINA SAKLAN SONRA VATANI VE MİLLETİ SAT YAZIKLAR OLSUN BÖYLE VATAN HAİNLERİNE ARKADADA İŞ BANKASI ARTIK BU SAHTE GANDİYİ VE ONON GİBİLERİ AHIR VE ANIRMAK ZAMANI AMMAN KAÇMASINLER BU AJANLAR
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23