• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cübbeli Ahmet Hoca FETÖ’nün neden kendisine kumpas kurduğunu açıkladı

2019-05-15 16:33:00

 Taha Emre Özdemir  Ankara  Kamuoyunda, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, yeniakit.com.tr'ye konuştu.

"Ben televizyon programlarında FETÖ'nün kirli yüzünü anlatmaya başlayınca onlara yardımcı olan bazı iş adamları desteklerini kesmeye başladılar." diyen Cübbeli Ahmet Hoca, "Malatya'dan bir iş adamının FETÖ'ye tahsis ettiği 4 bin metre arsasını geri aldığına şahit oldum." ifadesini kullandı.

Jet Ski olayında Samanyolu TV'nin kendisini müdafaa ettiğini söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca, şunları söyledi:

"Ben dinler arası diyaloğu reddetmeye başlayınca onların habercisi Mükremin, İsmail Ağa’ya geldi. 'Bak Hocam, biz seni Jet Ski'de müdafaa ettik. Dinler arası diyalog üzerinden konuşarak bize çatıyorsun. Başına başka bir şey gelirse artık müdafaa etmeyiz.' dedi. Ben de 'etmezseniz etmeyin. Ne yapayım?' diyerek cevap verdim. Birkaç sene sonra da bunlar başıma geldi. Bana, 'bir daha müdafaa etmeyeceğiz.' demişti. Bu hapse atacağız anlamına gelmiyor ki. Ben nereden bileyim hakkımda dosya hazırlayıp beni hapse attıracaklar."

'Üzerime tutmayacak iftiralarla dosya hazırladılar'

FETÖ tarafından kendisine 'kadın satmak, insan ticareti yapmak' gibi iftiralar atıldığını söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca, "İftiranın da bir tutarı vardır. Bir adama iftira atarken tutar dersin. Babam o günlerde hapse ziyarete geldi. 'Evladım, dernek parasından zimmete para geçirdin gibi bir iftira olsaydı bu hacı hocaya çok tutar. Para işi olsaydı çok korkardım ama kadın işi, insan ticareti falan sana tutmaz. Ondan dolayı çok rahatım.' dedi. Ben de babama, 'sen ne diyorsun baba. Ne biçim rezil oldum.' dedim. Babam da 'içini ferah tut. Sen dediğime bak.' dedi." şeklinde konuştu. 

Cübbeli Ahmet Hoca sözlerine şöyle devam etti:

"Bu iftiranın tutmayacağını hesaplayamadılar ama ellerinde de bir bozuk para vardı. Birkaç veri toplayıp bir şeyler bulmaya çalıştılar. Derler ya mübalağa gayeyi yani hedefi bozar. Yani mübalağa yaptılar. Hani desinler ki 2 evlendi 3 evlendi. Bunları millet de anlar ama beni suça sokmaları lazım. 4 kadınla evlendi deseler bile millet bana ne diyecek? Çünkü bu suç olmuyor. Bunlar beni suça sokmak için iftiralar attılar. Milletin pasaportlarına el koymuşum. Mafyalık yapmışım. Karagümrük Çetesi ile anlaşmışım. Kadınları taciz etmişim. Şimdi bunları diyerekten 53 sene istiyorlar. Sorun şu ki Allah iftiralarını onların ayaklarına dolandırdı. Şimdi iyi ki de öyle yapmışlar diyorum. Para meseleleri gibi tutar tarafı olan bir yerden iftira atmamışlar. Sonuçta Allah'a şükürler olsun atlattık."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı