• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP suçüstü yakalandı! Milletvekilleriyle FETÖ'nün gecesine katılmışlar

2020-02-27 15:14:10

FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın bahanesiyle kendi kirli ilişkilerini gizlemeye çalışan CHP’nin bir skandalı daha patlak verdi. AK Parti’yi "17/25 Aralık’tan önce FETÖ ile mücadeleniz yoktu. Biz mücadele ediyorduk" iftirasında bulunan CHP’nin söz konusu tarihlerden önce de ilişkisinin olduğu görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın, Mart 2013'te örgütün düzenlediği bir gecede konuşma yaptığı görüntüler ortaya çıktı.

"Milletvekili heyetimizle sürece yakından katılmak için buradayız"

Tezcan, yaptığı konuşmasında "Böyle bir önemli süreçte Türkiye Amerikan birliği ve onun başkanı Faruk Taban nezdinde tüm bu süreçte emeği geçen arkadaşlara bu önemli çabaları nedeniyle teşekkür ediyorum. Bu çalışmanın öneminin farkındayız. Milletvekili heyetimizle bu çerçevede yakından sürece katılmak ve izlemek üzere buradayız. Yarın başlayacak olan çalışmanın önümüzdeki süreçte de dünyada biraz önce sözünü ettiğim gücümüzü bir araya getirmek birlik ve dayanışma içerisinde dünya rekabetinde hak ettiğimiz noktaya ulaşabilme konusunda önemli katkısı olacağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kumpası mı işaret etti?

Tezcan'ın "Bu çalışmanın öneminin farkındayız. Milletvekili heyetimizle bu çerçevede yakından sürece katılmak ve izlemek üzere buradayız" sözleri ile 17/25 Aralık kumpasını mı işaret ediyor sorusu akıllara geldi.

'17/25 Aralık'tan önce de örgüt dediklerini ve mücadele ettiklerini' söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu konu hakkında ne diyeceği büyük merak konusu oldu.

Kılıçdaroğlu'nun avukatı montaj tapeleri için FETÖ'yle iş birliği yapmıştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na açtığı manevi tazminat davalarında yaptığı savunmaları nedeniyle hakkında 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik hakim karşısına çıktı.

Celal Çelik, "17-25 Aralık ses kayıtları tamamen doğru. Bilirkişi raporu aldık" dedi. Erdoğan'ın Avukatı Abdulsamet Aydın ise, "Sanık FETÖ'nün sahte ve montaj bir şekilde oluşturduğu kayıtlarla ilgili burada savunma yapmış ve FETÖ'nün bu ipine sıkı sıkıya yapışmıştır" diyerek tepki gösterdi. Çelik'in bahsettiği montaj ses kaydı ile ilgili rapor aldığı hukuk bürosu, FETÖ elebaşı Gülen'in ABD'de çalıştığı hukuk bürosu olan Steptoe &Johns olduğu ortaya çıktı. Yani Çelik'in raporu teröristbaşı Gülen'in avukatlarından aldığı ispatlanmış oldu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

keMAL KILIÇTAROĞLU VE EKİBİ FETÖ NÜN SİYASİ AYAĞIDIR

VARAN1 kasediyle D.Baykıl ı tasfiye edenler kullanışlı eleman K.K. yı CHP nin başına geçirdiler. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı