• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Burhan'dan yabancı haber ajansları konusunda kritik uyarı! Gezi Kalkışması'nı hatırlattı

2019-06-01 20:30:00

 Taha Emre Özdemir  Ankara 

Yeniakit.com.tr'ye konuşan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, Youtube'da Türkiye'den yayın yapan yabancı haber kanallarına dikkat çekerek, "Söz konusu yayınlar hiçbir denetime tabi değil. Yarın milli değerlerimiz aleyhine yayın yaparlarsa onları engelleyemeyeceğiz." dedi.

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, yeniakit.com.tr'ye açıklamalarda bulundu. "Tüm darbelerde medya etkili olmuştur." diyen Burhan, "Yerel medya Türkiye'nin yerli ve milli yapısıdır. Yerel medyadan darbeci ya da mandacı olmaz." ifadelerini kullandı.

'Bu bir milli güvenlik meselesi'

Yabancı medya kuruluşlarının Türkiye'den yaptığı yayınlara dikkat çeken Burhan şu uyarılarda bulundu:

"Özellikle son dönemde yurt dışı kaynaklı yabancı haber ajansları Youtube'da Türkiye'den yayın yapıyorlar. Bu yayınlar denetime tabi değil. Bir gün; cumhuriyetimiz, hükümetimiz, ezanımız ve bayrağımız aleyhine yayın yaptıklarında onları engelleyemeyeceğiz. Uluslararası ajanslar Türkiye'ye gelmesin demiyorum. Ancak denetimsiz ortamlarda milli değerlerimizi hiçe sayarak yayınlar yapabilirler. Sadece bu konuda tedbir alınması gerektiğini düşünüyorum. Bu bir milli güvenlik meselesidir."

Gezi Kalkışması'nı hatırlattı...

Gezi kalkışması sırasında yabancı medyanın yayınlarını hatırlatan Burhan, sözlerine şöyle devam etti:

"CNN International Gezi Olayları'ndan 1 hafta önce ülkemize gelerek canlı yayın araçlarını hazırlamış. Unutmayalım ki uluslararası birçok yayın kuruluşu Gezi Parkı'nda başlatılan kalkışmayı, dünya kamuoyuna 'demokrasi mücadelesi' diyerek servis etmişti."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı