• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bülent Arınç, NATO'ya toz kondurmadı

2022-05-26 18:10:47

Eski TBMM Başkanı AK Partili Bülent Arınç, Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli'nin "NATO'dan ayrılmak bile gündeme alınmalıdır" açıklamasını yorumlarken, "Bunları çok ciddi şeyler olarak görmüyorum" dedi.

TV5'de yayınlanan "4. Güç" programına görüntülü bağlantı ile katılarak, Mustafa Deniz ve Hasan Basri Akdemir'in sorularını cevaplayan Arınç, Bahçeli'nin NATO'dan çıkma ihtimalinin değerlendirilebileceği önerisine ilişkin soruya yanıt verdi.

"Bu değerlendirilecek bir şey değil. Beni mazur görün. Böyle yüksek siyasette benim aklım ermez" diyen Arınç, "Yani şuradan çıkalım da Şangay Beşlisi'ne girelim diyenler de vardır. Bunlar çok ciddi şeyler olarak görmüyorum. Telaffuz edilmesi bile zor. Türkiye'de hukuk kırık dökük de olsa vardır. Adalet, yıpranmış da olsa vardı. Taşradaki hakimlerin verdiği kararları en sonunda Ankara'da Yargıtay'da inceleyecek, hakimlerimiz de var. Başta yapılan yanlışları sonunda düzeltebilecek. Ama tabii geçen zaman itibarıyla telafi çok zor olan hukuk katliamlarını yaşadığımız Türkiye'de onlara güvenebilirsiniz. Yani NATO'dan çıkalım. Anayasa Mahkemesini kapatalım. Bu siyaset tarzına ben çok alışık değilim. O yüzden Sayın Bahçeli'nin sözlerini tartışmak isteyen arkadaşlarımız rahat tartışabilir.” ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

recep

Natoya karşı çıkanları eleştirmesi için Sp'nin bülenti tv-5'e çıkarması (eskiden natocu diye insanları aşağılarlardı) sp'nin nasıl savrulduğunun göstergesidir. Kıbleleri şaşmış. Tam zillet içindeler.
 • Yanıtla
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23