• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bu sese kulak verin! Uygur Türk'ü kızın sözleri sosyal medyayı salladı

2020-02-26 16:04:29

Uygur Türk'ü bir kızın sosyal medyada paylaşılan videosu gündem oldu. "Sesimize kulak verin" diyen Uygur kızı tüm dünyanın koronavirüsü salgınına odaklandığını Uygur Türkleri meselesinin unutulduğunu dile getirdi. Çin'in her şeyi gizli tuttuğunu ülkede yaşananlardan kimsenin haberinin olmadığını söyleyen Uygur kızı kamplarda tutulan insanların ölüm tehlikesi altında olduğunu ifade etti. Çin'in asıl hedefinin Uygur Türklerini ortadan kaldırmak olduğunu belirten Uygur kızı sosyal medyadan paylaştığı videoda şunları söyledi:

"Son birkaç gündür haberlere bakıyorum. Her yerde Çin'in son durumu koronavirüsü ile ilgili bir sürü haber yayılmış. Ama asıl mesele olan Uygur Meselesini unutuyoruz. Herkese sesleniyorum içinizde şu kadarcık bir insanlı kalmışsa bizim sesimizi yayın. Bizim gerçek haberlerimizi yapın. Gerçek şeyleri insanlara anlatın. Şu an 3 milyondan fazla insan kamplarda hapislerde kalıyor. Benim annem bile orada. Hala bir haber yok. Virüs çoktan oraya gitmiştir bile ama bizim haberimiz yok.

Çin her şeyi gizli tutuyor. Kimsenin haberi olmuyor. Şu an oradaki kamplarda yaşayan Uygurların hayatı virüsten değil. Çin bir emirle 3 milyondan fazla insanı katledebilir. Sonra derlerki virüs kapıp öldüler. Biz birşey yapmadık. Uygur kadınları eve kıslıp kaldı. Onlar dışarı dahi çıkamıyor. Doğu Türkistan'da bölgesindeki Uygurların hepsi evlere kapatıldı sokağa bir tane insan çıkamıyor. Silahlı Çin askerleri evlerin önüne dikildi. Kimse dışarı çıkamıyor. Kamplardaki insanlar ise ölüm tehlikesi altında. Dışarıdaki insanlar açlıktan ölmek üzere. Sizlere sesleniyorum bu haberleri yayın. Bütün Uygurları kaybetmek üzereyiz. Çin öyle bir çıldırmış ki şu an insanlık yok orada. Çin'in asıl amacı Uygurlardan kurtulmak."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

HAKKI SÖYLER

Ben Türk'üm Türk esir olmaz Ben Türk'üm Türk bayraksız olmaz Ben Türk'üm Türk devletsiz olmaz Ben Türk'üm Türk ezansız olmaz Ben Türk'üm Türk hürriyetsiz olmaz!                        
 • Yanıtla

orhan inan

VAHŞİLİKTE SINIR TANIMAYAN ÇİN GAVURUNA KARŞI DURAN HİÇ BİR ÜLKE YOK.DÜNYANIN ABİLERİ PARA VE GÜCE TAPIYOR.YÜREĞİ YANAN MÜSLÜMANLAR GARİP,FAKİR VE MAZLUM.KENDİ ÜLKELERİNDE BİLE HUZUR VERİLMEYEN MÜSLÜMANLAR BİR AN EVVEL RABBİ'NE KUL VE HABİBİ(SAV)'NE ÜMMET OLMA ŞUURUNA ERSİN VE KURTULUŞ YOLU AÇILMIŞ OLSUN.YAKIN OLAN ALLAH(CC)'IN YARDIMI GELSİN..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı