• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bekir Kuvvet Erim’den Kılıçdaroğlu’na çağrı: FETÖ imamı Erkan Karaarslan’la ilgili bildiklerini açıkla

2019-05-20 14:03:00

 Murathan Seyitoğlu  yeniakit.com.tr 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Aydın Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaarslan’ın mahkemede verdiği ifade sonrası CHP’de yaşanan panik sürüyor. FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaarslan’ın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile ilgili verdiği ifadelerin ardından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Amaçları seçim önü kumpas kurmaktı.” açıklamasında bulunmuştu.

“Erkan Karaarslan’ın önerisiyle getirilen üst düzey bürokratlar hala görevde”

Yeniakit.com.tr’ye dikkat çeken bilgiler veren AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, “FETÖ’nün ‘belediyeler imamı’ olarak nitelendirilen Erkan Karaarslan, akrabaları adına birçok şirket kurarak Aydın Büyükşehir Belediyesinin içini boşaltmaya yönelik işler yapmıştır. Erkan Karaarslan’ın referansıyla, önerisiyle getirilen, hukuk müşavirleri, danışmanlar ve mali işlerde görevli üst düzey bürokratlar hala belediyede görev yapıyor.” dedi.

Erim: Kılıçdaroğlu, Erkan Arslan’la ilgili bildiklerini açıklamalı

“Amaçları seçim önü kumpas kurmaktı” açıklamasında bulunan Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erim, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bizleri ve bakanları suçlamadan önce Erkan Karaarslan’la ilgili bildiklerini açıklamalı.” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Sizde Allah korkusu yok mu?” demişti!

İktidarın FETÖ taktiğiyle hareket ettiğini iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu, “Amaç Özlem Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğlu’nu seçim önü FETÖ’cülükle suçlayıp gözaltına almak ve seçimi kazanmalarını önlemekti, seçimi kazanmasınlar diye kumpas kurmaktı. Bu tamamen FETÖ taktiği. Zaten bunların da onlardan bir farkı yok. Gerçek anlamda FETÖ’yle bir mücadele yok, iktidara rakip olanlarla bir mücadele var. Bu işler de FETÖ yaftası altında yapılıyor. Ya sizde Allah korkusu, vicdan, merhamet, adalet, hukuk yok mu?” açıklamasında bulunmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı