• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ayşe nineye konuğu hayatının şokunu yaşattı

2022-06-28 23:16:43

CHP'nin dinazoru Ayşenur Arslan, kendi programında fena madara oldu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Cumhur İttifakı'nı devirmek için bütün umutlarını genç kuşağa bağlayan muhalif fosiller bir kez daha baltayı taşa vurdu.

CHP yandaşı Ayşenur Arslan Halk TV'de konuk ettiği Prof. Dr. Ali Çarkoğlu'na genç seçmenlerle ilgili sorduğu sorudan istediği cevabı alamadı.

"Gençlik sınıfsal bir kategori değil ama seçimlerde çok belirleyici etkisi olacak bir kategori" diyen Ayşenur Arslan'a cevap veren Ali Çarkoğlu şunları söyledi:

"Maalesef çok büyük bir beklenti oluşturuldu. Türkiye'de genç seçmenin olduğunu hep biliyorduk. Fakat genç seçmen Türkiye'de kendi anne babalarından daha muhafazakar olabiliyor. Bu Türkiye'ye has bir özellik. Araştırmalarımızda da bu durum bizi hep şaşırtıyor. Fakat 90'larda yaşanan gelişmeler, muhafazakarlığın Türkiye'de yükselmesi bilhassa genç nesli etkiledi ve kendilerinden bir jenerasyon evvelinden daha muhafazakar olan bir halk ile karşı karşıyayız. Bu seçim için ilk defa oy kullanacaklar bu eğilimi göstermeyecekler beklentisi var fakat benim elimdeki veriler bunu destekler bir sonuç vermiyor."

Aldığı cevap karşısında neye uğradığını şaşıran Ayşenur Arslan'ın halleri alay konusu oldu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23