• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Arap gazeteci Müslüman ülkelere tepki gösterdi: Türk gemisinin aranması demek...

2020-11-30 18:43:00

 yeniakit.com.tr 

Mısırlı gazeteci Sabır Meşhur, Youtube kanalından Akdeniz'de Almanya ile Yunanistan ortaklığıyla gerçekleştirilen provokasyona ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"Baskının arkasında ABD var"

Uluslararası hukukun güçlünün yanında olduğunu ifade eden Mısırlı gazeteci Meşhur, Türk gemisine yapılan baskının arkasında ABD'nin olduğunu dile getirdi.

"Türk gemisinin aranması demek, bütün Müslüman ülkelerin gemisinin aranması demektir"

"Türkiye sadece kendisini temsil etmiyor, biz bütün Müslümanları temsil ediyor. Bu yüzden Türkiye'nin gemisinin aranması demek, bütün Müslüman ülkelerin gemisinin aranması demektir" diyen Arap gazeteci Sabır Meşhur, "Türkiye İslam dünyasının başıdır." ifadesini kullandı.

Sessiz kalan Müslüman ülkelere tepki gösterdi

Diğer Müslüman ülkelerin sessiz kalmasına da tepki göster Meşhur, "Eğer İslam aleminin başı böyle bir muameleye maruz kalmışsa, senin tahtın yerinden sarsılmış demektir. Fakat diğer Müslüman ülkeleri sanki hiç ilgilendirmiyor" dedi.

"Müslümanlar yenilince Avrupa korsan gibi hareket etmeye başladı"

Sabır Meşhur, Osmanlı Devleti'nin Akdeniz'deki gücünden de örnekler göstererek "Müslümanlar yenilince Avrupa ülkelerinin gemileri korsan gibi hareket etmeye başlamıştır" diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

süleyman şah

c.reisimiz sn.r.t.e.'ye lütfen ulaşın ve şunu söyleyin : abd iran'ı içteki muhalefeti destekleyerek ele geçirmek istiyor,bunu başarmadan iran ile ortak noktalarda ticari ve hatta suriye,ırak'ta konuşlu ama başta türkiye ve iran'ı hedeflemiş amerikan destekli terörü yoketme,izlerini kazımak için işbirliği yapsınlar,iran'ı ikna etsinler...bu yetmez,sonra da rusya ile anlaşssınlar,bu üç ülke türkiye-rusya-iran ortak gücü abd'yi önce suriye ve ırak'tan sonraki yıllarda da tüm ortadoğu'daki gücünü yokedebilir,böyle bir imkanları vardır...saygılar
 • Yanıtla

ali haydar

Bize bu gibi cesur imanlı insanlar gerekli. Teşekkeürler sana kardeşim.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23