• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ankara Tabip Odası ve HDP vekilden omuz omuza FETÖ propagandası

2019-03-15 17:33:01

Taha Emre ÖZDEMİR / ANKARA- Ankara Tabip Odası'na bağlı Ses Ankara Şubesi tarafından yapılan basın açıklamasında konuşan HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, FETÖ propagandası yaparak; FETÖ'den ihraç edilen sağlık çalışanlarına hukuksuzluk yapıldığını söyledi.

Ankara Tabip Odası'na bağlı Ses Ankara Şubesi tarafından, Hacettepe Üniversite Hastanesi'nin bahçesinde basın açıklaması düzenlendi. Açıklamaya HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu da katıldı. Gergerlioğlu konuşmasında FETÖ'den ihraç edilen sağlık çalışanlarına değinerek; "Sağlık camiasından binlerce hekim arkadaşımız; sorgusuz sualsiz, yargısız infazlarla ihraç edildiler. Hukuki bir kriter olmaksızın başvuruları da reddediliyor. Özelde çalışmalarının da önüne geçilmeye çalışıldı. Şu anda yine buna benzer engellemeler yapılıyor. KHK'lı doktorların çeşitli kurslara katılımı engelleniyor. Onlara Kamu çalışanı olma şartı getiriliyor. Bu hekimler zaten kamu çalışanı olmadıklarından farklı bir alternatif aramak için bu kurslara katılmak istiyorlar" dedi.

Ankara Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Karakoç da konuya ilişkin açıklamasında HDP'li Gergerlioğlu'nu destekleyerek; "Bir hukuk devletinde eğer bir kişinin suçu varsa hukuki yolları takip edersiniz ve cezası neyse uygularsınız ama sadece bir günde bir kararnamae çıkartarak insanların işlerine son vermek hukuki bir durum değildir" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı