• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu'ndan yeniakit.com.tr'ye ziyaret

2020-02-27 21:49:00

Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, yeniakit.com.tr Genel Yayın Yönetmeni İsmail Uğur'u ziyaret etti.

Gazetelerin yerini dijitale bıraktığını belirten Karahasanoğlu, "Akit Medya Grubu olarak dijitali kurumsal bir yapıya döndürmek istiyoruz. Bunun için de dijitaldeki yayın hayatımıza İstanbul ile birlikte Adana ve Ankara'yı da dahil edeceğiz. Ankara'yı bugün açtık. İnşallah önümüzdeki hafta da Adana'yı açacağız." dedi.

Yarım asırdan fazladır gazetecilik yaptığına dikkat çeken Karahasanoğlu, "Gazetecilik hayatıma Milli Gazete'de başladım. Gazetecilik değişik evrelerden geçti. Gazete ilk yıllarda matrislere dizilir ve kurşun baskıya geçerdi. Sonrasında filmlere devamında da kalıba geçti. Şu anda da gazete büyük ölçüde geriye çekiliyor." ifadelerini kullandı.

Yeni çağda dijital medyanın önemli hale geldiğini belirten Karahasanoğlu, "Akit Medya Grubu olarak dijitali kurumsal bir yapıya döndürmek istiyoruz. Bunun için de dijitaldeki yayın hayatımıza sadece İstanbul'dan değil Adana ve Ankara'yı da dahil edeceğiz. Bugün Ankara'nın açılışını yaptık. Önümüzdeki haftadan sonra da inşallah Adana'yı açacağız." şeklinde konuştu.

İnternet televizyon yayını yapan kuruluşların RTÜK tarafından denetlenmesine destek veren Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, aynı denetimlerin internet haber yayın organları için de yapılması gerekliliğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"İnternetten haber yayını yapan kuruluşların da devlet tarafından denetlenmesi gerekir. Devlet şu an için böyle bir denetim yapmasa da biz yeniakit.com.tr'de bir filtre sistemi kurduk. Sadece filtre ile ilgilenen arkadaşlarımız var. Gelen bütün haberleri filtreden geçiriyoruz. Genel ahlâka aykırı olan görüntüleri filtreliyoruz. Dolayısıyla devlet buna başlamadan biz kendi iç bünyemizde bu uygulamaya başladık. Devletin de bunu ciddi bir şekilde yapması elbette ki bizim destekleyeceğimiz bir husustur."

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı