• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman: Türkiye düşmanları 23 Haziran’da cevabını alacak

2019-05-31 13:02:00

 Mehmet Özmen  yeniakit.com.tr 

31 Mart seçimleri sonrasında CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’na mazbata verilmesinin Kandil ve Pensilvanya’da bayram havası oluşturduğunu hatırlatan

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, “İstanbul’un üzerinde emperyalizmin de büyük hayalleri var fakat İstanbullular, 23 Haziran akşamı herkese gerekli cevabı verecek.” dedi.

İstanbullu seçmen dört hafta sonra yeniden sandık başına gidecek. Yeniakit.com.tr’ye konuşan AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, İstanbullulara seslenerek, “‘AK Parti gitsin de ne olursa olsun’ üzerine kurdukları ittifakın aziz milletimiz tarafından görüldüğüne, 23 Haziran akşamı milletimizin gerekli cevabı da vereceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

“AK Parti İstanbul’da kazanacak”

31 Mart sonrasında İstanbul’da kendisinin de seçim çalışmalarında yer aldığını belirten Cemil Yaman, “Ben 23 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde İstanbul’umuzda AK Parti’nin çok rahat seçimi kazanacağına inanıyorum. Buradan İstanbul’un fethinin yıl dönümünde İstanbullu kardeşlerime de sesleniyorum. Fazla söze hacet yok. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır.” dedi.

“Binali Bey’e destek verilmeli”

“Bizim sevdamızdır İstanbul” diyen AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, şöyle konuştu:

“İstanbul’da yaptıklarımız ortadadır. İstanbul Belediye başkanı adayımız Türkiye’de çok ciddi anlamda hizmet etmiş, başbakanlık yapmış özellikle ulaştırma bakanlığı döneminde çok önemli projelere imza atmış ve inşallah seçildikten sonra da aşkı, sevdası olan İstanbul’a çok büyük hizmetleri olacak olan Binali başkanıma destek vermelerini ve ona güvenmelerini istiyorum.”

“Binali başkan söylediği şeyleri yapar”

Cumhur İttifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın tecrübeli ve önemli bir isim olduğunu belirten Cemil Yaman, “Binali başkan söylediği şeyleri yapar. Yapamayacağı şeyi söylemez. O dediyse yapar. Ben İstanbul’un önümüzdeki dönem çok büyük hizmetler alacağını, hizmet bayrağını aldığı yerden çok daha yukarıya çıkaracağını inanıyorum. Binali başkana güveniyorum” şeklinde konuştu.

“İstanbullular 23 Haziran akşamı gerekli cevabı verecek”

PKK’dan üst üste destek mesajları alan CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’na ilişkin değerlendirmelerde de bulunan AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Onun da vaatleri ortadadır. Onun Beylikdüzü’nde yaptıkları ortadadır. Ben muhalefetin, diğer ittifakın normalde birbirlerine selam vermeyen, normalde birbirleriyle konuşmayan insanların ‘AK Parti gitsin de ne olursa olsun’ üzerine kurdukları ittifakın aziz milletimiz tarafından görüldüğünü, 23 Haziran akşamı gerekli cevabı da vereceğine inanıyorum.”

“İstanbul üzerinde emperyalizmin de çok büyük hayalleri var”

31 Mart seçimleri sonrasında FETÖ ve PKK tarafından sevinç çığlıklarının yükseldiğine işaret eden Cemil Yaman, sözlerini şöyle tamamladı:

“İstanbul bizim medeniyetimizin önemli noktalarından, önemli şehirlerinden biridir. 4 önemli şehirden biridir İstanbul. İstanbul üzerinde bizim dışımızdaki insanların da, dünya görüşlerinin de, emperyalizmin de çok büyük hayalleri vardır. Bu bir yerel seçimdir. Bu yerel seçimde birileri ülkemize yerli ve milli olmayan unsurların ki bu Anadolu coğrafyasında doğmuş olabilirler, sizin sorduğunuz o tür gazetecilerin vs. bunların dediklerinin çok fazla önemi yoktur. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Binali başkan bayrağı alacak ve çok daha iyi yerlere getirecektir. İstanbul çok güzel bir şehir çok çok daha güzel bir şehir olacaktır.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı