1 Ağustos Perşembe Ankara gündemi

1-Erdoğan, Anıtkabir’i ziyaret edecek.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Yüksek Askeri Şura üyeleri Anıtkabir'i ziyaret edecek.Yüksek Askeri Şura, Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanacak. 

2- 5. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri yapılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında, 5. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri'nin açılış toplantısı Bakanlık Reşat Moralı Toplantı Salonu'nda yapılacak.

3- Türkiye'de Yolcu Taşımacılığı Hizmetlerinin Erişilebilirliği Projesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, PTT AŞ iş birliği ile başlatılan Tarım Kredi Ortak Kart Projesi tanıtımına ve Türkiye'de Yolcu Taşımacılığı Hizmetlerinin Erişilebilirliği Projesi Harekete Geçme Çalıştayı'na katılacak.

4- Fuat Sezgin'in hayatı Dijital Gösterim Merkezi’nde anlatılacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından İslam bilim tarihi araştırmacısı Prof. Dr. Fuat Sezgin'in çalışmalarının ve hayatının anlatılacağı Dijital Gösterim Merkezi'nin açılışı yapılacak.

5-22. Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kasapoğlu, 22. Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği'ne katılacak. TÜBİTAK Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği 1-4 Ağustos 2019 tarihleri arasında Antalya Saklıkent’te düzenlenecek.