Uğurkan Erez

Koreograf ve modacı Uğurkan Erez kimdir?

Koreograf ve modacı Uğurkan Erez, 1954 yılında Kırklareli'nin Vize ilçesinde doğdu. Anne ve babası öğretmendir.

Annesi Zekiye Adalet Erez'in Atatürk İlköğretim Okulu’nda görev yapması nedeniyle 6 yaşına kadar Vize’de kalan Uğurkan Erez, 9 yaşındayken babasını kaybetmiştir. Kaybettiği babasının adı Nüzhet Erez'dir. Bir abisi, bir ablası vardır.

Babasını kaybetmesinin ardından İstanbul'a gelen Uğurkan Erez, İlkokulu Gazi Mustafa Kemal Paşa İlkokulu’nda, Ortaokulu Kadıköy Kemal Atatürk Ortaokulu’nda, liseyi de Fenerbahçe Lisesi’nde tamamladı. Üniversite öğrenimini Şişli Ticari İlimler Akademisi Siyasi Bilimler Fakültesi'nden 1975 yılında mezun olarak tamamladı. Üniversiteyi bitirdikten sonra Amsterdam’da istatistik üzerine staj yaptı.

Daha sonra Kadıköy’de bir tekstil firması olan Beymen’in muhasebe bölümünde işe başlayan ve bir süre çalışan Erez, askerlik görevini tamamladıktan sonra teknoloji şirketi olan Philips’te maliyet muhasebesi şefi olarak çalıştı. Daha sonra Süzer’e transfer olup ihracat üzerine Libya’da çalışmaya başladı. Libya dönüşü Kadıköy Ticaret Lisesi’nde 8 ay kadar İngilizce öğretmenliği yaptı.

Moda işine merak saran Uğurkan Erez, bir ajans açarak moda işine tam anlamıyla girdi ve birçok büyük gösteriye imza attı.

Huysuzla Dans Eder misin?” ve “Bugün Ne Giysem” yarışmalarında jüri görevi yaptı.

2008 yılında akciğer kanseri olduğu ortaya çıkan Uğurkan Erez, erken teşhis ile bu hastalığından kurtuldu.

2014 yılında Tv8 kanalında "Bu Tarz Benim" adlı yarışma programında jüri üyesi oldu.

2016 yılında "İşte Benim Stilim Ünlüler" yarışmasında jüri görevi yaptı.

Uğurkan Erez, mimar bir hanım ile evlendi.

1990 yılında boşanan çiftin Billur Erez(d.1981)adında modacı bir kızı var.