Uğur Türe

CHP eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın tedavisi için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından özel olarak görevlendirilen Ünlü beyin cerrahı Uğur Türe kimdir?

Uğur Türe, 1963 senesinde Ordu'nun Fatsa ilçesinde dünyaya geldi.

1980 senesinde Ankara, Bahçelievler Deneme Lisesi'nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi'nde eğitimine devam etti. Burada Tıp Fakültesi'nde okuyan Türe, 1987 senesinde buradan mezun oldu.

Üniversite mezuniyetinin ardından Kızılören sağlık ocağı İncesu Kayseri'de pratisyen doktor olarak görev yaptı.

1987-92 yılları arasında Şişli Etfal Hastanesi Nöroşirürji Kliniği'nde araştırma görevlisi olarak çalıştı.

1990- 93 yılları arasında University of Zurich, İsviçre'de ve 1995- 97 yılları arasında University of Arkansas for Medical Scienses, Little Rock, Arkansas, USA 'da "Research Fellowship" olarak görev aldı.

1997 senesinde Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim dalında Yardımcı doçent olarak göreve başladı ve aynı fakültede 1999 senesinde Beyin ve Sinir cerrahisi doçenti oldu.

2003 senesinden bu yana Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalında görevine devam etmektedir.

Evli olan Uğur Türe, iyi seviyede İngilizce bilmektedir.

Geçtiğimiz günlerde Fransa dönüşü rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan CHP eski Genel başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın tedavisi İbn-i Sina hastanesinde sürüyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Deniz Baykal'ın tedavisi için ünlü beyin cerrahı Uğur Türe'yi özel olarak görevlendirdi.