Sinan Aksu

Gençlik ve Spor Bakanlığı yardımcılılığına atanan Sinan Aksu kimdir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı yardımcılılığına atanan Sinan Aksu, 1980 yılında Ankara'da doğdu. Sinan Aksu aslen Erzincanlıdır. 

Ankara Tevhik İleri İmam Hatip Lisesi'ni bitiren Aksu, 2002 yılında Gazi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun olarak üniversite eğitimini de tamamlamıştır.

2003 yılında kamudaki meslek hayatına TBMM'de başlayan Sinan Aksu, sırasıyla Milletvekili Danışmanlığı, Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı, Başbakan Müşavirliği ve 20 Şubat 2014 tarihinden itibaren Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

30 Mart 2015 tarihinde GSB Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü olarak atanan Sinan Aksu, 20 Temmuz 2018 tarihine kadar bu görevde bulunmuştur.

Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü görevini yürütürken gençliğin hizmetindeki projelerde yer alan Sinan Aksu, 2016 yılında düzenlenen 1.Hizmetkar Liderlik Zirvesinde yılın hizmetkar bürokratı seçilmiştir.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 2016 yılında yapılan Olağan Genel Kurulunda Denetleme Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir.

20 Temmuz 2018 tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Kamu yararına birçok vakıf ve dernekte mütevelli heyeti başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği yapan Sinan Aksu, evli ve bir çocuk babasıdır.