• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Seyit Ahmet Çakır kimdir?

Özel Harekat Polisi Seyit Ahmet Çakır, birinci evlilik yıldönümü tarihi olan 18 Temmuz’da toprağa verildi.

Seyit Ahmet Çakır

15 Temmuz gecesi göreve çağrılan polis Ahmet Çakır, evden çıkmadan önce yeni doğum yapan eşinden helallik aldı. Daha sonra Gaziantep’teki annesini arayarak kendisinin operasyona gittiğini eşi ve çocuğunun onlara emanet olduğunu söyledi.

Gölbaşı Özel Harekat Daire’sine düzenlenen ilk bombalı saldırıdan kurtulan Çakır, ikinci saldırıda şehit düştü. Ailesi o gece Gaziantep’ten çıkarak Ankara’ya geldi. Aile, ellerine verilen listeden oğullarının şehit olduğunu ve Adli Tıp’ta olduğunu öğrendi.

Geçen yıl 18 Temmuz'da eşi Orkide Çakır ile evlenerek dünya evine giren ve evliliğinin yıl dönümünde şehit olan 25 yaşındaki Seyit Ahmet Çakır'ın saldırıdan 15 gün önce bir kız çocuğu dünyaya gelmişti.

Çakır, erken doğum nedeniyle Gaziantep'teki hastanede gözetim altında bulunan bebeğini bir kez dahi kucağına alamamıştı.

18 yaşında polis okuluna giden, 20 yaşında mesleğe başlayan Çakır, özel harekat polisi olarak Ordu’ya, Kobani’ye ve Şırnak’a gitti. Mesleğinde çok başarılı olan ve ''Türkiye’nin her toprağı benim memleketim'' diyen Çakır'ın cenazesi, memleketi Gaziantep’te defnedildi. Şehidin ismi, Gaziantep Nizip’te bir Anadolu imam hatip lisesine verildi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23