• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ramazan Konuş kimdir?

Darbe girişimini haber aldıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla Genelkurmay Başkanlığı’nın önüne giden Ramazan Konuş, cuntacı hainlerin helikopterden attığı bomba sonucu şehit düştü. Konuş’un eşi ve kızı da aynı saldırıda yaralandı.

Ramazan Konuş

Bandırma'da yaşayan ancak tatil için Ankara'da bulunan çocuklarını almaya geldiği gün darbe girişimiyle karşı karşıya kalan Veteriner Hekim Ramazan Konuş, büyük kızı ve eşiyle birlikte cuntacılara karşı mücadele etti. Konuş, darbeci askerler tarafından şehit edildi.

Eşi ve kızının ellerinden sımsıkı tutarak, ''Bugün şehit olma günü'' diyen Ramazan Konuş, ''Bu bir vatan mücadelesi, bugün ölmeyeceksek ne zaman öleceğiz'' demişti.

Bandırma İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görevli Veteriner Hekim Konuş, helikopterlerin alçak uçuş yapması üzerine eşi ve kızı ile el ele tutuştu. Konuş, cuntacı hainler tarafından Genelkurmay Başkanlığı önüne atılan bomba sonucu şehit olurken eşi Hacer ve kızı Rumeysa, saldırıdan yaralı olarak kurtuldu.

49 yaşındaki Ramazan Konuş, düzenlenen cenaze töreninin ardından memleketi Niğde'de toprağa verildi. Oğlu Ramazan Konuş’un acısına dayanamayan babası ise 5 gün sonra vefat etti.

Şehidin ismi, Balıkesir Bandırma’da bir imam hatip ortaokuluna verildi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı