Mehmet Şükrü Erdinç

AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç kimdir? 1976 yılında Kahta’da dünyaya gelen Mehmet Şükrü Erdinç, Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesidir.

AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç kimdir? 1976 yılında Kahta’da dünyaya gelen Mehmet Şükrü Erdinç, Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesidir.

Mehmet Şükrü Erdinç,  4 Ocak 1976 tarihinde Adıyaman’ın Kahta ilçesinde doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Makbule olan Mehmet Şükrü Erdinç, ortaokul ve lise öğrenimini  Adana İmam Hatip Lisesi'nde bitirdi. Ardından, Atatürk Üniversitesi Erzincan Hukuk Fakültesini mezun olarak yükseköğrenimini tamamladı. İlerleyen dönemlerde,  Adalet ve Kalkınma Partisi AK Parti Teşkilatlarında görevini yürüttü. Görevini yürüttüğü AK Parti teşkilatlarını sıralayacak olursak;

Merkez Yüreğir İlçe Kurucu Gençlik Kolları Başkanlığı

Adana İl Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığı,

Adana Gençlik Kolları İl Başkanlığı,

Adana İl Yönetim Kurulu üyeliği

29 Mart 2009 Seçimlerinde Ak Parti Çukurova İlçe Seçim Kurulu üyeliği görevleri bulunmaktadır.

Siyaset Akademisi programına katılarak mezun olan ve sertifika alan Mehmet Erdinç, Parti hukukçusu ve eğitimcisi olarak tüm seçimlerde görev almıştır. 12 Haziran 2011 Yılında yapılan 24. Dönem Milletvekili Genel seçimlerinde Adana’dan Milletvekili seçilerek TBMM’de Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi olarak yer aldı. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmekle birlikte, Adana Barosuna kayıtlı olarak 2011 yılına kadar on yıl süresince avukatlık yaptı. Evli ve üç çocuk babası olan Erdinç, AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkan Yardımcılığı görevine devam etmektedir. Aynı zamanda Hukuk eğitimini Çukurova Üniversitesi Özel Hukuk Yüksek Lisansına devam ederek sürdürmektedir. Son olarak Mehmet Erdinç, 24., 25. ve 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Adana milletvekili seçildi.