Lokman Yıldız

Eğitimci, Radyo & TV Programcısı Lokman Yıldız kimdir?

Eğitimci, Radyo & TV Programcısı Lokman Yıldız, 1975 yılında Ağrı'nın Patnos ilçesine bağlı Pirömer köyünde doğdu.

Çocuk yaşlarında Konyalı Molla Nizamettin Hoca’dan Kur’an-ı Kerim dersleri alan Lokman Yıldız, bu eğitimlerden dolayı gecikmeli olarak Patnos'ta ilkokul eğitimine başlamıştır. 

Yine aynı ilçede ortaokulu bitiren Yıldız, lise birinci sınıfı okurken bir gün ilçeye gelen yabancı bir kaç kişi ile tanışır. İçlerinden biri Van 100. Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan bir eğitimci ile tanışır. Hayatının da dönüm noktası olan bu tanışma sonucunda İstanbul’a gelir.

İstanbul Ahmet Rasim Lisesi'ni, 1998 yılında Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nü bitirir. Pedagojik eğitim ve ardından profesyonel yöneticilik eğitim programları ile birlikte çeşitli eğitimler alarak mesleki hayatını geliştirir.

Özel bir vakıf kütüphanesinde dört yıl yöneticilik yapar ve bu vesile ile çeşitli eserleri inceleme fırsatı bulur. Uzun yıllar İslam Tarihi alanında araştırmalar yapar. Özel okullarda öğretmenlik görevini icra eder.

Öğretmenliğe başladıktan sonra sanatçı Melda Duygulu’dan diksiyon eğitimi alır. Beden dili eğitimini ve hitabet derslerini de ünlü tiyatro sanatçısı Hakan Bozkurt’tan alır. Sekiz yıl kadar eğitim, kültür, inanç, ahlak ve aile konularında çeşitli radyolarda program yapar.

Zaman zaman diğer televizyon programlarına da konuk olarak katılan Lokman Yıldız, onlarca konferans ve seminer de düzenledi. Bazen de çeşitli program ve etkinliklerde de program sunuculuğu yaptı.

Mesleki hayatında da özel okullarda öğretmenlik, yöneticilik ve genel müdürlük yapmıştır.

Akit Tv'de Vizyoner Bakış, Ramazan Özel ve Başarılı Bir Ebeveyn misin? isimli programları hazırlayıp sunan Lokman Yıldız, 2018'de yeni programı Lokman Yıldız ile Aile Vakti programına başlamış ve halen devam etmektedir.

Birçok sivil toplum kuruluşlarında gönüllü çalışmalara katılan Lokman Yıldız, evli ve iki çocuk babasıdır