Haluk İpek

Haluk İpek kimdir?

2 Şubat 1963 yılında Amasya Suluova'da dünyaya geldi. Babasının ismi Ali, annesinin ismi Habibe'dir. ilk, orta ve lise eğitimini Amasya'da bitirdi. Haluk İpek Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 

Türk Hukuk Enstitüsü Genel Başkanlığı, Hukuk ve Demokrasi Kurumu Genel Başkanlığı, Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Birliği ve Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Hukuk Müşavirliği, Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyeliği çalışmalarına imza attı. 

.Uzun süre AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendikten sonra İdris Naim Şahin'in İçişleri Bakanı olmasıyla beraber Parti Genel Sekreteri görevine getirilmişti. 

Haluk İpek, 22, 23 ve 24. Dönemde Ankara Milletvekili seçildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Üyeliği, Adalet Komisyonu Üyeliği, AK PARTİ Meclis Grup Başkanvekilliği, Azerbaycan-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı, Türk Dili Konuşan Parlamentolar Asamblesi Hukuk görevlerini üstlendi.

Komitesi Başkanlığı, Kazakistan-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevini yaptı. AK PARTİ Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı, Seçim İşleri Başkanlığı görevlerine de imza attı.

İyi düzeyde İngilizce bilen İpek, evli ve 3 çocuğu vardır.