Fahrettin Tilki

Prof. Dr. Fahrettin Tilki Kimdir? Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki nereli? Fahrettin Tilki hangi görevlerde bulundu?

Prof. Dr. Fahrettin Tilki Kimdir? Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki nereli? Fahrettin Tilki hangi görevlerde bulundu?

1991 yılında lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesinde Orman Mühendisliği bölümünde tamamlayan Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Yüksek Lisansını Teksas Üniversitesinde 1996 senesinde tamamladı. Doktorasını 2002’de İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Orman bölümünde tamamlayan Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü olarak atandı.

1993’de Kafkas Üniversitesi Artvin Orman Fakültesi‘nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başlayan ve 23 yıldır Artvin’de en uzun süreli görev yapan öğretim üyesi olan Prof. Dr. Fahrettin Tilki, daha önce yaptığı rektörlük seçimi açıklamsında, “Artvin Çoruh Üniversitesi’nin gelişmesi için yapılanları çok daha ileriye götüreceğime, sahip olduğum vizyonumla Artvin Çoruh Üniversitesi’ne ve Artvin’e daha fazla katma değer sağlayacağıma inandığım, gerekli tecrübe ve özgüvene sahip olduğum için Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Adayı olduğumu açıklıyorum” sözlerini söylemişti.