THY - TR Çıkışlı Güney Avrupa Kasım

Engin Öztürk

Sinema ve dizi film oyuncusu Engin Öztürk kimdir?

Engin Öztürk, 28 Eylül 1986 yılında Eskişehir'de dünyaya geldi. Babası Selanik göçmeni babası asker emeklisi, annesi ev hanımıdır. Çocukluğu ve ilk gençliği Eskişehir’de geçirdi. Eskişehir Fatih Anadolu Lisesini tamamladı. Daha sonra 2008 yılında başladığı yüksek öğrenimini 2012 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi Konservatuar Bölümünde bitirdi. Bu arada, baba mesleğinde eğitim için Hava Astsubay Meslek Yüksek Okuluna girmiş, okuldan 2005 yılında mezun olmuş, fakat sonra askerliğin kendine göre bir meslek olmadığını düşünerek bırakmıştı.

Öztürk, 2010 yılında seçmelerine katıldığı Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinde seçmeleri kazandı ve bu ilk rolü ile oldukça başarılı bulundu. Sonra, hem okuyup hem çalıştığı dönemlerde çalıştığı barın sahibi olan Erdal Beşikçioğlu kendisinin başrol aldığı "Behzat Ç. " adlı polisiye dizisinde "Komiser Emr"e rolünü, sonra da "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde "II. Selim"i,  "Hayat Yolunda" dizisinde "Dr. Cem Korcan" karakterini, "Hatırla Gönül" dizisinde "Yusuf "karakterini, "Çanakkale Yolun Sonu" filminde "Mustafa Kemal Atatür" rolünü canlandırmıştır.

Öztürk, son olarak, Star TV'de yayımlanan ve Hazar Ergüçlü ile başrolünü paylaştığı "Yüksek Sosyete" dizisinde "Kerem karakterini canlandırmaktadır.

"Yüksek Sosyete" dizisinde "Kerem", karakteri aklı başında efendi kararlarında emin bir iş adamıdır. Fakir bir ailenin tek oğlu olan "Kerem", hayallerine ulaşmak için yeni maceraların içine girmiş ve hiç beklemediği bir anda "Cansu"ya aşık olmuştur

 

Rol Aldığı Film ve Diziler:

 

Yüksek Sosyete (Kerem, TV Dizisi, 2016)

Hatırla Gönül (Yusuf, TV Dizisi, 2015)

Hayat Yolunda (Op. Dr. Cem Korcan, TV Dizisi)

Çanakkale Yolun Sonu (Mustafa Kemal Atatürk, Sinema Filmi, 2013)

Muhteşem Yüzyıl 4. Sezon (TV Dizisi, II. Selim) 2013)

Fatmagül'ün Suçu Ne? 2 Sezon (TV Dizisi, Selim Yaşaran, 2010-2011)

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi 3. Sezon (TV Dizisi, Komiser Emre, 2012)