THY- Noukşot

Ekin Koç

Oyuncu Ekin Koç kimdir?

Ekin Koç, 21 Haziran 1992 yılında Antalya’nın Alanya ilçesinde dünyaya geldi. Turizmci Vehbi Koç ile bankacı Şefika Koç'un oğullarıdır. Babasının işi dolayısı ile İlk öğretimini farklı okullarda tamamladı. Lise öğrenimini Antalya’da Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesinde görmüştür. Liseden sonra ise sıkı bir çalışma döneminin ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünü kazandı. Halen öğrenciliği devam etmektedir.

Ekin Koç, 2011 Yılında İstanbul’da Akademi 35 Buçuk Sanat Evinden oyunculuk dersleri aldı. Ayrıca Basketbol, Satranç, Tenis, Futbol ve gitar eğitimleri almıştır.

Oyuncu olarak ilk kez 2013 yılında Sana Bir Sır Vereceğim isimli dizide yer aldı. Lakin dizi düşük reytingler yüzünden yayından kaldırıldı. 2014 yılında Seyfi karakterini canlandırdığı Benim Adım Gültepe isimli dizi de fazla uzun sürmedi. 2015'te başrolünü Neslihan Atagül ile paylaştığı "Senden Bana Kalan" filminde Özgür rolünü oynadı.

Koç 20. yüzyıl edebiyatının önemli eserlerinden biri kabul edilen, Kurban Said'in yazmış olduğu Ali & Nino eserinden uyarlanan Ali ve Nino filminde "Mehmet" karakterini canlandırmıştır. Ayrıca bu filmde Halit Ergenç'le birlikde rol almıştır.

Kasım 2015'te Star TV'te yayımlanmaya başlayan ve gösterimi devam eden Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde I. Ahmed karakterini canlandırmaktadır.

 

Rol Aldığı Film ve Diziler:

 

Ali ve Nino (Mehmet, Sinema Filmi, 2016)

Senden Bana Kalan (Özgür, Sinema Filmi, 2015)

Muhteşem Yüzyıl: Kösem 1. Sezon (TV Dizisi, Sultan 1. Ahmet, 2015)

Evli ve Öfkeli (TV Dizisi, 2015)

Benim Adım Gültepe (Seyfi, TV Dizisi, 2014)

Sana Bir Sır Vereceğim (Tilki, TV Dizisi, 2013)