Cenk Durmazel

Komedyen Cenk Durmazel kimdir?

Durmazel, 28 Eylül 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 

1990'lı yıllarda Badluck adlı upta müzik çalışmaları yapmış. Daha sonra 2006 yılında Malt adlı grubun kurucuları arasında bulunmuştur. Müziğe Kadıköy Anadolu Lisesinde "Handle with care" adlı grupta başladı. Hey dergisinin yarışmasında 2. olduktan sonra "Hey Boys" adlı karma albümde şarkısı yer aldı. Kadıköy belediye konservatuarında şan bölümünde okurken "Badluck" adlı gruba katıldı.

Badluck’la 1989-1995 seneleri arasında pek çok konser verdi, bar programları yaptı. 1992 yılında Badluck kendi adını taşıyan ilk ve tek albümünü yayınladı. 1993 yılında İnönü Stadında Bon Jovi’nin ön grubu olarak sahneye çıktılar ve 60 bin kişinin önünde çaldılar. 1995-2000 seneleri arasında, ev stüdyosunda beste çalışmalarına başlayan Cenk Durmazel, grup çalışmalarına ara vererek Erdem Uygan ile birlikte televizyon, radyo ve sahne programları yaptılar.

2000 yılında "Kavırma" adlı grubu kurarak bir yıl boyunca çeşitli barlarda cover şarkılar çaldılar. 2002 yılında kurduğu "Shortcut" adlı stüdyoda piyasaya pek çok jinge besteledi ve söz yazdı. 2005 yılında Malt grubunu kurdu ve halen bu grupla çalışmalarına devam ediyor.

İstanbul'da üniversitede aynı bölümde tanıştıkları Erdem Uygan'la birlikte 90’lı yıllarda pek çok televizyon ve radyo programı yapmışlardır. "Cenk Erdem" olarak tanınan ikili, S'nek TV'de ve Kanal 24'de (HÖTK) canlı yayın programlarında absürt komedi tarzında beğeni kazanan birçok TV ve Radyo programı yapmışlardır.

Cem Yılmaz’ın G.O.R.A filminde de oynayan ikilinin en sevilen Tv programları "Müebbet Muhabbet'tir. Hafta içi her akşam Power FM de Erdem Uygan ile birlikte 18-20 saatleri arasında radyo programı yaptı.

Cenk Durmazel, evlidir. Bir oğlu vardır.

Cenk Durmazel, senaryosunu Gupse Özay'ın yazdığı Deliha filminde rol aldı.

Filmleri ve Dizileri : 
Oyuncu: 
2014 - Deliha (Fevzi) (Sinema Filmi) 
2005 - Keloğlan Kara Prens'e Karşı(Karagöz)(Sinema Filmi) 
2004 - Avrupa Yakası 1. Sezon (Konuk Oyuncu) (Bölüm) (TV Dizisi) 
2003 - G.O.R.A (Doktor)(Sinema Filmi)