• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cüneyt Bursa kimdir?

15 Temmuz darbe girişimini haber alır almaz görev yeri olan Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Şube Müdürlüğü'ne gelen Amir Cüneyt Bursa, çelik yeleğini giyerek cuntacılarla kahramanca çarpıştı.

Cüneyt Bursa

Çatışmada başarılı olamayan darbeciler, emniyet binasını bombaladı. Cüneyt Bursa, bu bombalı saldırıda şehit oldu. 8 yaşındaki Ceylin ve 2 aylık Cüneyt Kerem’in babası 37 yaşındaki Emniyet Amiri Cüneyt Bursa, Ankara Cimşit mezarlığında toprağa verildi.

Babasının şehit olduğunu bildiğini ifade eden Ceylin Bursa, "Benim babam bir kahraman ve kahraman kalacak. Benim babam ölmedi, babam şehit oldu. Benim babam, kahraman oldu. Ben de polis olmak istiyorum ama babam gibi normal polis değil atlı polis olmak istiyorum. Babam beni her zaman at binmeye götürürdü” dedi.

İki aylık kardeşi Cüneyt Kerem'in babasına çok benzediğini söyleyen 8 yaşındaki Ceylin, babasının adının kardeşinde yaşayacağını aktardı. Kardeşinin henüz çok küçük olduğundan babasını tanıma fırsatı bulamadığını dile getiren Ceylin, kardeşine her zaman babasını anlatacağını söyledi. Babasının da onları çok sevdiğini, işten dönüşte hemen onlara sarıldığını aktaran Ceylin Bursa, "Kardeşime, 'Senin baban bir kahramandı' diyeceğim. Yavaş yavaş söyleyeceğim" dedi.

Cüneyt Bursa’nın ismi, Bursa Mudanya’da bir Anadolu imam hatip lisesine verildi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23