Burcu Özberk

Burcu Özberk kimdir?

Dizi film ve tiyatro oyuncusu olan Özberk 12 Aralık 1990 tarihinde Eskişehir'de  doğdu. Müzisyen bir aileden gelen ve çocukluk yıllarından beri tiyatro yapmayı hayal eden Burcu Özberk, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde  Huricihan Sultan karakterini oynadı. Dizi ile oyunculuk yaşamının ilk basamağını başarıyla geçen Özberk daha sonra  yayınlanan “Güneşin Kızları” dizisinde “Nazlı Yılmaz” karakteriyle ününü pekiştirdi.

Aynı zamanda tiyatro oyunculuğu da yapan sanatçı, Erdal Beşikçioğlu’nun Tatbikat sahnesinde Ankara’da sahneye çıkarak “Woyzeck Masalı”nda oynayan beş kızdan birini canlandırdı. Daha sonra Marquis de Sade "Quils" oyununda rol aldı.

Rol aldığı tiyatro oyunları:

Marquis de Sade "Quills": Doug Wright - Tatbikat Sahnesi – 2014, Woyzeck Masalı: Karl Georg Büchner - Tatbikat Sahnesi – 2015.

Rol aldığı televizyon dizileri:

2013-2014: Muhteşem Yüzyıl (Huricihan Sultan karakteri, yardımcı oyuncu), 2015: Güneşin Kızları (Nazlı Yılmaz karakteriyle başrol oyuncusu).