Ümit Öztürk

Süper Lig'de görev yapan hakem Ümit Öztürk kimdir?

Süper Lig'de görev yapan hakem Ümit Öztürk, 1983 yılında İstanbul Şişli'de doğmuştur. Denizli bölgesi hakemi olan Ümit Öztürk'ün asıl mesleği mühendistir.

İlk görev aldığı maç, 13 Ocak 2008 tarihinde oynanan Deplasmanlı Süper Gençler Ligi (DSGL) karşılaşması olan Sarayköy 1926 Futbol Kulübü-Antalyaspor AŞ. maçıdır. 7-2 Antalyaspor'un galibiyetiyle tamamlanan maçta ikinci yardımcı hakem olarak görev almıştır.

İlk yönettiği maç, 19 Eylül 2012'de oynanan Ziraat Türkiye Kupası, Utaş Uşakspor AŞ.- Afyonkarahisar karşılaşması olmuştur. Uşakspor'un 8-0'lık galibiyetiyle sonuçlanan maçta hakem olarak görev almıştır.

İlk süper lig maçını ise 2015 ve 2016 sezonunda yönetmiştir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olan Ümit Öztürk, baba tarafından aslen Ordu; anne tarafından ise aslen Selanik göçmenidir. Babasının memur olması sebebi ile çocukluk yılları İstanbul, Nevşehir, Acıpayam ve Alaşehir gibi il ve ilçelerde geçmiştir.

Vatani görevini Şırnak‘ta yapmış, 24 yaşında iken evlenmiştir. Bu evliliğinden üç evladı vardır. Hakemlik kariyerine ise üniversite eğitiminin son sınıfında adım atmıştır.

Ümit Öztürk halen aktif olarak Süper Lig Hakemi klasmanında görev almaktadır.