• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Zülfü Livaneli hainleri böyle kutsadı: Bana Kimse FETÖ dedirtemez

Yeniakit Publisher
2021-07-11 15:02:00 -

CHP'nin kanalı Halk TV'de verdiği bir röportajda Deniz Baykal ve Bülent Ecevit'e yönelik sözleri yüzünden son günlerde eleştirilen Zülfü Livaneli, yine büyük bir skandala imza attı. Livaneli, eli kanlı FETÖ'yü "Gülen Hareketi" diye tanımlayarak "Kimse bana FETÖ dedirtemez" dedi.

Eski CHP'li milletvekili Zülfü Livaneli, Halk TV'de katıldığı yayında FETÖ'yü kutsayarak büyük bir skandala imza attı. 15 Temmuz'un yıl dönümüne sayılı günler kala 251 şehidi yok sayan binlerce gazinin acısını unutan Livaneli, şehitlerin kemiklerini sızlatacak sözler söyledi.

Barış Terkoğlu ve Emin Çapa'nın da bulunduğu programda Livaneli, FETÖ'den bahsedilirken araya girerek "Benim Baykal'la Ecevit'le diğerleriyle bir sorunum yok ama bu Fetullah meselesini ben diğerleri gibi FETÖ tabirini kimse ağzıma takamaz. Bu Gülen Hareketi'nin kiminle ilişkili olduğunu kimin kime kontenjan verdiğini kimin kime şefaat ettiğini kimin kime ne bağışladığını gazeteciler lütfen araştırın." dedi.

Livaneli'nin bir röportajında Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal hakkında  "Tipik bir Sünni, sağcı, Ankara politikacısıdır. Kürtleri, Alevileri, ezilenleri sevmez. Bunu çok sefer kendisi de söyledi, basında çıktı" ifadeleri büyük tepki çekmiş ve pek çok kesim tarafından da kesin bir dille yalanlanmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

Hala önemseneceğini sanıyor birisi köprülerin altından çok sular geçtiğini anlatsın da gerçek dünyaya dönsün gülen artık gülmüyor boyunun ölçüsünü aldık

Putsavar

seni gidi mezhepci ... yahudi-zillet pustu
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23