• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Zelenskiy'e Alman koruması

Yeniakit Publisher
2024-02-19 05:40:00 - 2024-02-19 03:07:28

Fransa ve Ukrayna arasında geçtiğimiz günlerde milyar dolarlık bir anlaşma imzalandı. Zelenski'nin Fransa'ya giden uçağına Alman savaş uçaklarının eşlik ettiği ortaya çıktı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ülkeleri arasında güvenlik alanında işbirliği anlaşmasına imza attı. Macron, Rusya-Ukrayna Savaşı'nın başlangıcından bu yana 3. kez Zelenskiy'i Paris'te ağırladı.

İki ülke arasında 10 yıl geçerli güvenlik anlaşmasını imzalayan iki lider, ortak basın toplantısı düzenledi. Macron, Zelenskiy'le imzaladıkları anlaşmayla Fransa'nın Ukrayna'ya yönelik desteğinin uzun vadede olacağına işaret ederek, bu kapsamda ülkesinin 2024'te ek 3 milyar euro askeri yardım yapacağını söyledi. "Bu yardım, Ukrayna'ya uzun vadede egemenliğini ve toprak bütünlüğünü koruma imkanları sunmayı amaçlıyor" diyen Macron, ülkesinin askeri malzeme tedariki, savunma sanayileri arasında işbirliği, askeri eğitim, istihbarat gibi alanlarda Ukrayna'ya yardıma devam edeceğini dile getirdi.

Macron, "Ukraynalı ortaklarımıza savunmalarında yardım ederek Avrupa'nın güvenliği için yatırım yapıyoruz" diyerek, Ukraynalıların Avrupa'nın güvenliği için savaştıkları değerlendirmesinde bulundu. Rusya'ya savaşı kaybettirmeye kararlı olduklarına işaret eden Macron, "İki yıl önce Rusya, birkaç hafta içinde bitecek özel operasyon yürüttüğünü anlatıyordu. Artık cephedeki ciddi kayıplarını telafi etmek için hapishanelerini boşaltmaya mahkum" diye konuştu. Macron, Rusya'nın gereksiz bir savaşı finanse etme tercihinde bulunduğunu, Moskova yönetiminin uluslararası arenada güvenilirliğini kaybettiğini savundu.

Alman uçakları

Zelensky'nin Fransa'ya giden uçağına Alman savaş uçakları eşlik etti. O anlar sosyal medyada hızla yayıldı.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

resat

bu yahudinin kinini gördünmü ,sonunda almanları rusların kucağına attılar yine ,,

mevhibe inal

Çevre kirliliği ve Denizleri kirletenler bunlar. 1. dünya savaşında ve diğer işgallerde Kimyasal silah kullanan, ellerinde kalan silahları denizlere atan. Nükleer atıklarını 3. dünya! ülkelerinin topraklarına, denizlerine atan. Sonra utanmadan kirliliği ineklerin üzerine atan!!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23