Yunanistan'a kaçan Darbecileri korku sardı

FETÖ tarafından düzenlenen 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan’a kaçan 8 askerin avukatı, müvekkillerinin Yunanistan’da kalmaktan “korktuklarını” açıkladı.

18 Mayıs 2018 Cuma 08:39
Yunanistan'a kaçan Darbecileri korku sardı

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından düzenlenen 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan’a kaçan 8 askerin avukatı, müvekkillerinin Yunanistan’da kalmaktan “korktuklarını” açıkladı. Davaya ilişkin savunma ekibindeki hukuk profesörü Nikos Alivizatos, “askerlerin kaçırılma endişesiyle” Yunanistan’da kalmaktan korktuğunu savundu.

Gazete Habertürk'ün haberine göre Alivizatos, Türk askerlerinin eğer kendilerine izin belgesi verilirse başka bir Avrupa Birliği (AB) ülkesinde ya da başka bir ülkeye yerleşmeye çalışacağını da belirtti. Ankara’nın iadesini istediği 8 askerden 2’sine Yunanistan tarafından iltica hakkı tanınmıştı. Yunan hükümeti kararın iptali için konuyu temyiz mahkemesine taşımıştı.

 

Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 08:39

YORUM YAZ

  • utuutu5 ay önce
    bir ekip kurulmalı alabiliyorsa canlı değilse yerinde infaz..bu ab de Türkiye aleyhine çalışan uyuşturucu kaçakçısı haraçcı terör örgütleri dahil hepsine yapılmalı.yeterki istensin zor olmamalı.

Günün Karikatürü

17 Ekim 2018