YTB ve Azerbaycan Devlet İdarecilik Akademisiden iş birliği protokolü

YTB ile Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yanında Devlet İdarecilik Akademisi arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı- YTB Başkanı Abdullah Eren:- "İmzaladığımız protokolle inşallah Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesine katkı sağlayacağız"

18 Nisan 2019 Perşembe 16:08
YTB ve Azerbaycan Devlet İdarecilik Akademisiden iş birliği protokolü

ANKARA (AA) - Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yanında Devlet İdarecilik Akademisi arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı.

YTB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, mutabakat zaptına YTB Başkanı Abdullah Eren ve Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Devlet İdarecilik Akademisi Rektörü Prof. Dr. Urhan Alekberov imza attı.

Protokol çerçevesinde, ortak projeler geliştirilmesi, tecrübe paylaşımı, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki eğitim iş birliğinin daha da geliştirilmesi planlanıyor. Bu çerçevede iki kurum arasında ortak projeler geliştirilerek tecrübe paylaşımında bulunulacak.

YTB Başkanı Eren, protokol sayesinde Türkiye ve Azerbaycan arasındaki eğitim iş birliğinin daha da yukarıya taşınacağını belirtti.

Eren, imzalanan protokolle Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesine katkı sağlanacağını vurgulayarak, "YTB ile Azerbaycan Devlet İdarecilik Akademisi arasında eğitim alanında zaten ciddi bir iş birliği vardı. Bu iş birliğimizi imzalanan protokolle biraz daha ileriye götürmüş olacağız. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum." ifadesini kullandı.

- "Azerbaycan ve Türkiye bir millet iki devlettir"

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Devlet İdarecilik Akademisi Rektörü Prof. Dr. Alekberov, protokolün Azerbaycan ve Türkiye arasındaki eğitim alanında yapılan çalışmalara büyük katkı sağlayacağının altını çizerek, şunları kaydetti:

"Milli liderimiz Haydar Aliyev'in dediği gibi 'Azerbaycan ve Türkiye bir millet iki devlettir.' Azerbaycan'ın bağımsızlığını kazanması ve yüksek neticeler elde etmesinde şüphesiz Türkiye’nin büyük katkıları vardır. Nerede insan kaynağı varsa, nerede bir potansiyel varsa orada verim vardır. Bu da eğitimden geçmektedir. Bundan dolayı YTB'ye çok teşekkür ediyoruz."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Nisan 2019 Perşembe 16:08

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    26 Mayıs 2019