• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

YÖK bu adamı atmalı

Gazetemiz okurlarından Mahfuz Yalçın, "YÖK bu adamı atmalı" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Yeniakit Publisher
2019-10-01 12:57:00 -
YÖK bu adamı atmalı

Mahfuz Yalçın/İstanbul

Sıfatı hukukçu. Hem de pofesör. Ama ifade şu: “Sığınmacıları yollarsınız, gider.

Bir hukukçu, “yollarsınız” nasıl diyebilir. Öğrencilere hak öğreten bir kişi, ülkemizde misafir olan, dindaşımız olan insanlara, böyle saygısızca bir ifadeyi nasıl kullanabilir? Sorsam, bu adama “Biri de seni başka yere yollasa ne düşünürsün” diye.

Bir güçlü gelse, “Biz Ersan Şen’i şuraya yolluyoruz” dese..

Ersan bey, “Tamam, ne yapalım” mı diyecek?

Ne istiyor bunlar? Ne istiyor insanlık düşmanları..

Bir hayvan için saatlerce konuşanlar.. Bir köpek için, günlerce program yapanlar..

Şimdi insanları “yolluyorlar”.

Bu yakışıksız ifadeleri kullanan insanın vicdanı olduğundan şüphe ediyorum. Tarih not ediyor. Not edilen bu sözleri, “Bir tarihte, bir profesör etmişti, YÖK de seyretmişti” denilmemesi için.. YÖK’ün de not etmesi gerekir.. Ve.. “Bizim akademik unvanlı insanlarımız içinde, böyle bir vicdansızlığı dillendiren kimse olamaz” kararını vermeli..

Yoksa.. Devamını getirmeyeyim..

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

dumanlı

Ersan hoca doğru söylüyor. Eğer sığınmacılar Türkiye için sorun oluşturuyorsa geri yollarsın, sınırdan içeri almazsın. Misafir misafirliğini bilmeli.Mahfuz YALÇIN evine gelen misafir rakısını içse, nargilesini fokurdatırken müziğide sonuna kadar açsa ne yaparsın o misafirmi dersin, yoksa kapıyımı gösterirsin.Ersan ŞEN hoca bu ülkede misafir değil bu ülkenin vatandaşı bu ülkenin sahiplerinden. Eğer bir güçlü çıkarda hocayı başka yere göndermeye çalışırsa o kişi kanun, hukuk tanımayan despot tiran olur.
 • Yanıtla

Önce Vatan

Ersan Şen dürüst adam söylediklerinde çelişki yok. Batı PKK'ya silah vermeyi ülkelerinde kamp açmayı iyi biliyor birde multecilere kötü davranıp bize insanlık dersi veriyorlar. Hem benim komşularımın ekonomisini bozup bana açıkça ekonomik savaş açacaksın hem de üstüne bu savaştan kaçanları da sen besle diyeceksin. Türkiye sınır kapılarını Suriye'li lere açmalı Avrupa yarattığı problemin cezasını Türkiye'ye ödetememeli.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı