YÖK Başkanı Saraç, KKTC YÖDAK Başkanı Büke ile görüştü

YÖK Başkanı Yekta Saraç:- "KKTC'deki üniversitelerin ve bu kurumlarda eğitim gören öğrencilerimizin durumlarını etraflıca ele aldığımız çok faydalı bir görüşme gerçekleştirdik"

24 Nisan 2019 Çarşamba 20:50
YÖK Başkanı Saraç, KKTC YÖDAK Başkanı Büke ile görüştü

ANKARA (AA) - Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Akile Büke ile görüştü.

Saraç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Prof. Dr. Büke ve beraberindeki YÖDAK üyelerinin YÖK'ü ziyaret ettiğini belirterek, "KKTC'deki üniversitelerin ve bu kurumlarda eğitim gören öğrencilerimizin durumlarını etraflıca ele aldığımız çok faydalı bir görüşme gerçekleştirdik." ifadesini kullandı.

Yekta Saraç, yükseköğretimin KKTC için ne denli önemli olduğunu, aynı şekilde YÖDAK'ın da KKTC'deki yükseköğretim için önemli bir görev ifa ettiğini bildiklerini kaydetti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Nisan 2019 Çarşamba 20:50

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Mayıs 2019