• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yıllardır inkar ediyorlardı! Özgür özel yedikleri haltı itiraf etti

Yeniakit Publisher
2023-11-19 13:15:00 -
Yıllardır inkar ediyorlardı! Özgür özel yedikleri haltı itiraf etti

HDP ile arka kapılar arında ittifak etmelerine rağmen her fırsatta bunu inkar eden CHP’liler, şimdi dürüstlük taslayıp ‘ittifak olacak’ herkesin bilmesi lazım diyerek adeta geçmişte yedikleri haltı itiraf ettiler.

Kayyum uygulamasına karşı olduklarını belirten Özgür Özel, genel seçimlerin ikinci turu öncesi Zafer Partisi'yle yapılan gizli protokolün Kürt seçmenleri rahatsız ettiği söyledi. Özel, HEDEP ile ilgili ittifak için ise, "Onlarla da bir iş birliği yapacaksak bunu kamuoyunun bilmeye hakkı var" dedi.

CHP'de yapılan kurultay sonrası Kemal Kılıçdaroğlu'nu devirmeyi başaran Özgür Özel, partisinin yeni genel başkanı oldu.

Ekrem İmamoğlu'yla birlikte partide değişim isteyenlerin başını çeken Özel, seçmenin değişimden umutlu olduğunu söyledi.

Psikolojik üstünlüğün muhalefete geçeceğini belirten Özel, "Toparlanan bir muhalefet olacağız. Yerel seçimlerde elde edilecek bir başarı, psikolojik üstünlüğün muhalefete geçmesine neden olacak." dedi.

CHP lideri Özel daha sonra HEDEP ile ittifak konusunda açık oldukları sinyalini verdi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

HEDEP'li yöneticileri CHP Genel Merkezi'ne davet ettiğini söyleyen Özel, bir görüşme olacaksa açıktan yapılması taraftarı olduğunu vurguladı.

HEDEP ile ittifak sinyali verdi

Özel daha sonra genel seçimlerde ikinci tur öncesi Zafer Partisi'yle yapılan protokolden bazı Kürt seçmenlerin rahatsızlık duyduğunu vurguladı.

Özel son olarak ise terörle bağlantılı oldukları için kayyum atanan belediyelerle ilgili konuştu.

BirGün'ün aktardığına göre Özel, kayyum uygulamasına kökten karşı olduklarını belirtti.

"Zafer Partisi'yle yapılan gizli protokolün bazı Kürt seçmenleri ciddi şekilde rahatsız ettiğini duydum"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in konuyla ilgili ifadeleri şöyle:

“CHP’nin bugün yakaladığı ivme ile belli ittifak kapıları aralanamasa da başarılı olabileceğini görüyorum. HEDEP Eş Genel Başkanları ile aradıklarında ayrı ayrı görüştük. Onlara da söyledim. ‘Ziyarete gelmek isteriz’ dediler, beklerim dedim. ‘Meclis’e mi’ diye sordular, ‘Hiç fark etmez’ dedim. Genel Merkez’e de gelebileceklerini söyledim. Tercihi onlara bıraktım. Onlarla da bir iş birliği yapacaksak bunu kamuoyunun bilmeye hakkı var. Bir görüşme olacaksa açıktan yapılmasına yönelik isteği son derece haklı bir talep olarak görüyorum. ‘Siz bize destek verin hem de bunu kamuoyunda söylemeyelim’ deme niyetinde değilim. Hatta bunun şu açıdan da sağlıklı olacağını düşünüyorum, bütün seçmen, belli hassasiyetleri olan, belli beklentileri olan seçmenler bilsin bu seçim bölgesinde biz şu siyasi partiyle şöyle bir işbirliği içerisindeyiz. Mesela Zafer Partisi'yle yapılan gizli protokolün bazı Kürt seçmenleri ciddi şekilde rahatsız ettiğini ve bunun bize bir maliyet yüklediğini de kendi kulaklarımla duydum. Diyarbakır’da, ‘Değişim olmazsa oy vermeyeceğiz, gizli protokole çok kızıyoruz’ diye bir sürü Kürt seçmen yüzüme söyledi’’

"Kayyum işine kökten karşıyız"

‘‘Kayyum işine kökten karşıyız. Burada diyorlar ki ‘Devletle HEDEP görüşüyor ve aday çıkarmaları karşılığında kayyum atamama gibi birtakım iddialar var.’ Bunu çok tehlikeli buluyorum. AK Parti, siyasi etiği olmayan, sözüne en güvenilmeyecek, bugün böyle söyleyen yarın tam tersini yapan bir partidir. Yani CHP’ye kaybettirmek için ‘Her yerde aday çıkarılsın’ deyip kayyum atamama sözü verip, seçimin ertesi günü kayyum atar. AK Parti’ye aldanmamak lazım.’’

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gazze

Gazze Arakan Miammar, Ve cocuk katillerini unutanlar, Gelecegin olan evlat ve torunlarını kaosa bırakarak nasıl ölebilecekler. Bunları chp hdp li seçmen bir düşünsün empati yapsın. Daha dün,dü doguda kendi kendilerini ihanet ettin bize diye öldürüp işkence ediliyorlardı. Doguda müslümanlar unutmadı bunu kurban eti dagıtılırken linç edilen kardeşimizi şimdi CHP BU kaosu batıya da getirmek istiyor gibi hareket ediyor. Ama başaramayacak. Bunları asın artık cok özel olmaya başladılar. Ben dedem Kazım Karabekirin karsda donarak şehit olan dedelerimizi canlıyım unutmadım. Bu nasil bir koltukki nasıl bir akıl vijdan ki paraya mevkiye ruhlarını satıp ruhsuz birileri olabiliyorlar. Ruhsuz siyasetcilerin evlatları torunları nerde, lions rotary ile desteklenerek yaşıyorlar. Ya özgürce gezmek tozmak cay ocagında cay kafede rahatca pizza yemek varken sokakda niye gezemiyor halkla iç ice olamıyor bu tip siyasetciler. Hirsız arsız,  korkar ama unutmayınki, millet nasılsa öyle yönetilir. Her seçmen ne istedigini, nasıl bir yaşam gelecek ve rahatlıkla kiliseye havraya camiye gidip torunları ile nasıl vakit geçirecegini empati yapsın. Mezarına kimler ziyaretci gelecek düşünsün Bu vatan şehidler şuhedalar, yigitler adız kahramanlarla dolu, ve hepside bizim icin rahat edelim diye canlarını verdi. Kaos mu yoksa ilk 5 şi aşarak ilk 1 olmakmı.

ertem

2019 da müslümanından gavuruna pkk lısından fetöcüsüne 72.5 fırkanın desteği ile istanbul u ankara yı kapmanın tadı hala damaklarında. başka türlü hava cıva tabi.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23