• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yiğit Aksakoğlu kimdir? Yiğit Aksakoğlu hayatı biyografisi

Gezi olayları, 27 Mayıs 2013 tarihinde Taksim Meydanı yakınındaki Gezi Parkı’nda ‘ağaçlar kesiliyor’ bahanesiyle başladı. Kısa sürede terör yanlısı grupların da katılımıyla ülke geneline yayılan olaylar, bir anda kalkışmaya dönüştü. Gezi olaylarının arkasında Türkiye aleyhine ajanlık faaliyeti yürüten STK'ların finansörü olduğu öne sürülen “Kızıl Soros” lakaplı iş adamı Osman Kavala’nın olduğu ortaya çıkmıştı. Osman Kavala, 1 Kasım 2017 tarihinde tutuklandı. Gezi kalkışması olayları nedeniyle tutuklananlar arasında Yiğit Aksakoğlu da var. Peki Yiğit Aksakoğlu kimdir? Yiğit Aksakoğlu nereli? İşte Yiğit Aksakoğlu hayatı biyografisi.

2020-02-17 08:09:00 - 2020-02-17 08:10:36
Yiğit Aksakoğlu kimdir? Yiğit Aksakoğlu hayatı biyografisi

Gezi olayları, 27 Mayıs 2013 tarihinde Taksim Meydanı yakınındaki Gezi Parkı’nda ‘ağaçlar kesiliyor’ bahanesiyle başladı. Kısa sürede terör yanlısı grupların da katılımıyla ülke geneline yayılan olaylar, bir anda kalkışmaya dönüştü. Gezi olaylarının arkasında Türkiye aleyhine ajanlık faaliyeti yürüten STK'ların finansörü olduğu öne sürülen “Kızıl Soros” lakaplı iş adamı Osman Kavala’nın olduğu ortaya çıkmıştı. Osman Kavala, 1 Kasım 2017 tarihinde tutuklandı. Gezi kalkışması olayları nedeniyle tutuklananlar arasında Yiğit Aksakoğlu da var. Peki Yiğit Aksakoğlu Kimdir? İşte Yiğit Aksakoğlu özgeçmişi.

Yiğit Aksakoğlu kimdir?

Yiğit Aksakoğlu, 1994 yılında İzmir St. Joseph Lisesi’den mezun olduktan sonra, Yıldız Teknik Üniversite’sinde eğitim gördü. Üniversite öğrenciliği sırasında katıldığı AEGEE (Avrupa Öğrencileri Genel Forumu) bünyesinde Avrupa bütünleşmesi, gençlik katılımı ve iyi yönetişim alanlarında çalışmalar yürüttü.

Mezun olduktan sonra yüksek lisansını London School of Economics’te Sivil Toplum Kuruluşları Yönetimi alanında tamamladı. TESEV (Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi STK Eğitim ve Araştırma Biriminde çalıştı. 

2011’ten bu yana yerel STK’lar ve belediyelerle işbirliği içerisinde, 0-3 yaş erken cocukluk döneminde beyin gelişimi, anne esenliği ve çocuğun kent ile ilişkisi üzerine çalışmalar yürüten Hollanda merkezli Bernard van Leer Vakf’ına danışmanlık yapmıştır ve halihazırda aynı vakfın Türkiye temsilciliği görevini yürütmektedir. Yiğit Aksakoğlu evlidir ve 2 çocuğu vardır.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Osman ULUTÜRK

Okuduğu okullara ve yaptığı işlerin kaynaklarına bakılınca bu adam çok iyi araştırılmalıdır. Tekin birine benzemiyor. Ancak şu da varki o zamanda olduğu gibi Türk milleti ikna edilmeden veya Türk milletinin ekseriyetine yakın insanların tekisne rağmen illa bunu yapacağız derseniz bunlar gibi kötü havayı koklayıp kullanmak isteyenlere malzeme oluyoruz. Sonra cümbür-cemaat sıkıntısı öyle veya böyle hepimizi de buluyor. Elan ise eğer bu ekonomiyi düzeltmezlerse bunlar gibi olanlara gün doğacak. Hükümet demeçlerle herşey iyi demekle herşey iyi olmuyor. Lafla olmaz herşey. Devlet ve tüm kurumları tasarruf etmelidir. Proje mroje geçin bunları Devlet ve millet sizden tasarruf bekliyor. Laf değil. Sonra çıkıp gezi olaylarını onlar kullandığı gibi sizde kullanmayın olan hepimize masumlara oluyor.
 • Yanıtla

selahattin

Ülkemizde yöneticiler lüks ve israfdan kurtulamadıkları için,satılan fabrikalar,kar getiren kurumlar yanlış yatırım ve israfla tükendi.Sıra Atamızın emaneti İş Bankası hisselerine gelmiş.Ayrıca Yargıya da müdahale görülüyor.Haksızlık,hukuksuzluk ekonomi çöküntü de eklenirse durum iyi gözükmüyor.Allah sonumuzu hayır eylesin.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı