Ülker 2 bin yetimin hâmîliğini üstlendi

Deniz Feneri ve Ülker işbirliğinde verilen iftarda yaklaşık 100 yetim çocuk ve yakınları aynı sofralarda oruçlarını açtı. Deniz Feneri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Recep Koçak, “En başta yetimlere odaklanıyoruz. Son yılarda Ülker, Türkiye içinde 2 bin yetim çocuğun hâmîliğini üstlendi, müteşekkiriz” dedi.

14 Haziran 2018 Perşembe 11:27
Ülker 2 bin yetimin hâmîliğini üstlendi

 HABER MERKEZİ  Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, gönderdiği bisiklet ve bayramlıklarla Ramazan Bayramı öncesi yetim çocukların yüzünü güldürdü. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’in desteklediği yetim çocuklar iftar sofrasında buluştu. Deniz Feneri Derneği ve Yıldız Holding işbirliğinde Zeytinburnu’ndaki dernek bahçesinde gerçekleşen iftarda yaklaşık 100 yetim çocuk ve yakınları aynı sofralarda oruçlarını açtı. Deniz Feneri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Recep Koçak, “En başta yetimlere odaklanıyoruz. Son yıllarda Ülker, Türkiye içinde 2 bin yetim çocuğun hâmîliğini üstlendi, müteşekkiriz” dedi.

MİNİKLER İFTAR AÇTI

Aileler hep birlikte iftarlarını yaparken çocuklar da oyunlar oynadı, palyaço gösterileri ile doyasıya eğlendi. Ardından Ülker’in yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi karne sevinci yaşayan çocuklar için gönderdiği bisikletler ve bayramlıklar miniklere dağıtıldı. Hediyelerle yüzleri gülen minikler yaşıtlarıyla bir yandan oyunlar oynadı bir yandan bisiklet sürerek keyifli bir gün geçirdi. İftar sonrası ise miniklere Ülker çikolatalarından ikram edildi.

Ramazan Bayramı öncesi yetim çocukların sevindirilmesinin çok anlamlı olduğunu dile getiren Deniz Feneri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Recep Koçak, “En başta yetimlere odaklanıyoruz. Son yıllarda Ülker, Türkiye içinde 2 bin yetim çocuğun hâmîliğini üstlendi, kendisine müteşekkiriz. İlaveten çocuklarımıza bayram öncesi kıyafetler vereceğiz ve hediye edilen bisikletleri kendilerine ulaştıracağız. Buradan bizim çağrımız benzer çalışmaları tüm iş adamlarımızla yapmak isteriz” dedi.

DENİZ FENERİ MUHTAÇLARA IŞIK OLDU

Türkiye, dünyanın dört bir yanında yardıma muhtaç insanların yüzünü güldürüyor. Deniz Feneri Derneği kurulduğu günden bu yana olduğu gibi bu Ramazan’da da ulaştırdığı yardımlarla dünyada ve Türkiye’de on binlerce ihtiyaç sahibi aileyi mazlum ve mağdur Müslümanları, sunduğu birbirinden farklı Ramazan projeleri ile de hayırseverleri mutlu etti.

Bir Kumanya da Sen Bağışla projesi kapsamında Ramazan öncesinde yurtiçi ve yurtdışında 35 bin aileye gıda kolisi dağıtıldı. Deniz Feneri bu Ramazan 10 bin ihtiyaç sahibine bayramlık giysisi ulaştırdı.

Deniz Feneri’nin yaptığı hizmetlerden bazıları ise şöyle:

-5 bin yetim çocuğa 100 TL’lik bayram harçlığı dağıtıldı.

-41 ülkede yetim iftarları düzenleyerek onların yüzlerini güldürdü.

-Bin 500 Suriyeli aileye gıda yardımı yapıldı.

-“İftarda Buluşuyoruz” kampanyasıyla 20 bin kişi aynı sofrada buluşup iftar açtı.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 11:27

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Mart 2019