Yeşilboğaz: "Adil bir kent istiyoruz"

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Mersin merkez veilçelerinin her anlamda eşit bir şekilde kalkınmaya ihtiyacı olduğunu belirterek,"Gerek hizmet anlamında, gerekse sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda adil birkent istiyoruz" dedi.

18 Nisan 2019 Perşembe 13:38
Yeşilboğaz: "Adil bir kent istiyoruz"

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Mersin merkez veilçelerinin her anlamda eşit bir şekilde kalkınmaya ihtiyacı olduğunu belirterek,"Gerek hizmet anlamında, gerekse sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda adil birkent istiyoruz" dedi.


Yeşilboğaz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Vahap Seçer’imakamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Bazı yönetim kuruluüyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette, kentin her ilçesinin ayrı bir değere, ayrı biryatırım potansiyeline sahip olduğunu söyleyen Yeşilboğaz, “Her ilçemiz ayrı biryatırım merkezi olmalı. Merkez, ilçeler ve mahalleler arasındaki dengesizliklergiderilmelidir. Gerek hizmet anlamında, gerekse sosyal, ekonomik ve kültürelanlamda adil bir kent istiyoruz ve bunu gerçekleştirmek mümkün. Mersin BüyükşehirBelediye Başkanı ve ilçe belediye başkanları, kendi içlerinde hiçbir siyasi görüşayrımı yapmadan el ele vererek, Mersin Barosu başta olmak üzere kurumların,odaların ve sivil toplum örgütlerinin de desteğini alarak bu gerçekleştirebilir. Mersinmerkez ve ilçelerinin her anlamda eşit bir şekilde kalkınmaya ihtiyacı var. Toplumsalkalkınmanın sağlanması için Mersin Barosu olarak destek vermeye, ortakprojelerde yer almaya hazırız” diye konuştu.


"Eşitlik anlayışını benimsiyoruz"


Ziyaretten mutluluk duyduğunu ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye BaşkanıVahap Seçer ise kentin kalkınmasına katkı sağlayacak yenilikçi, sosyal veekonomik projeleri hayata geçirmenin hazırlığı içerisinde olduklarını belirterek,“İnsan ayrımı yapmamayı, eşitlik anlayışını benimseyerek Mersin merkeze,ilçelerimize ve mahallerimize eşit hizmet sunacağız. Kentin kalkınması için, sosyalve kültürel gelişiminin sağlanması için ilçe belediyeleriyle, kurumlarla ve sivil toplumörgütleriyle işbirliğine önem veriyoruz. Toplumsal bilinçlenmede önemli bir kurumolan Mersin Barosu ile ortak projelerde yer almaktan mutluluk duyarız” ifadelerinikullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Nisan 2019 Perşembe 13:38

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Mayıs 2019