• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yeniden Refah Partisi'nden 28 Şubat mesajı: Post-Modern darbenin asıl sebebi neydi?

Yeniden Refah Partisi tarafından 28 Şubat Post-Modern darbesine ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı.

Yeniakit Publisher
2021-02-28 18:53:00 - 2021-03-01 01:08:43
Yeniden Refah Partisi'nden 28 Şubat mesajı: Post-Modern darbenin asıl sebebi neydi?

"28 Şubat postmodern darbesi, Türkiye için acı ve karanlık döneminin başlangıcı olarak bir dönüm noktası oluşturmuştur." ifadeleri ile başlayan açıklamada, "Milli iradeye saygılı, egemenlik haklarının çiğnenmediği, baskıcı yöntemlerin olmadığı sağlam bir yapılanma için gerekli yasal çalışmaların yapılması ve darbe girişimlerini önleyecek etkin adımların atılması artık kaçınılmazdır." denildi.

'Asıl sebep faiz rantiyelerinin kesilmesi'

Açıklamada merhum Necmettin Erbakan'ın 28 Şubat'ı değerlendirdiği şu sözlerine yer verildi:

"Merhum Erbakan Hoca, 28 Şubat'ı şöyle ifade etmişti:

'Laiklik sadece kılıftı. Asıl üç sebeple bizden hiç hoşlanmadılar: Bir, denk bütçe yaptık. İki, devletin özel bankalardan yüksek faizle borç almasını önleyen havuz sistemini kurduk. Üç, Türkiye’yi İslam ülkelerinin lideri yapacak D-8'leri kurduk. Bu üçü olunca emperyalistler, 'Oooo, bu çocuk oyuncağı değil, bu yeni bir dünya kurmaktır' dedi. Amerikan hariciyesi 30 Ekim’de kripto yazıp Ankara’daki ABD Maslahatgüzarına gönderdi' "

'Laiklik kılıfı ile dış müdahale örtbas edilmeye çalışıldı'

Her seferinde yükselişe geçen Türkiye'nin hep aynı dış güçler ve içerideki işbirlikçileri tarafından önünün kesildiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere kullanıldı:

"28 Şubat post-modern darbesi, milletin büyük destek ve teveccühü ile iktidara gelen ve aynı zamanda mahalli idarelerin çoğunluğunu elinde tutan Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın iktidar gücünü, siyasi paranoya anlayışlı yaklaşımla görmezden gelerek ortadan kaldırmaya çaba gösteren Oramiral Güven Erkaya’nın 25 Şubat 1997’de; “Laik Cumhuriyet’e, çoğulcu demokrasiye ve sosyal hukuk düzenine yönelik tehlike” şeklindeki mesnetsiz ve gerçekten uzak iddialarının ana yol haritası olarak gösterilmeye çalışılması müdahalenin asıl dış etkenli nedenini örtbas etmeye yönelik gerçeklerden uzak bir yaklaşım biçimidir."

'28 Şubat'ın ardındaki asıl akıl ABD'dir'

"28 Şubat’ı, salt 'Balans Ayarı', 'Post-Modern Darbe' gibi sığ ve dar çerçeveli retorikten çok apaçık bir darbe girişimi olarak görmek gerekmektedir. 28 Şubat’ın gerisindeki asıl gerçek, uzun zamandır ülkemizin tüm siyasi yaşamını üstü örtük yönetmeye alışmış ve ülkenin siyasi ve ekonomik gidişatına yön vermeye çalışan Siyonist yapılanmanın ve onun uzantısı iç dinamiklerin, dışarıdan müdahaleci ve dayatmacı inisiyatiflerle bilinen güç odaklarını yönlendirmeleri sonucu olarak ortaya çıkmış bir meydan okumadır. Bu bağlamda ABD Dışişleri Bakanı’nın, Ankara’daki Amerikan Büyükelçisi’ne kripto mektup göndererek Erbakan’ın 'Yeni Bir Dünya' kurmakta olduğunu ve mutlaka önlenmesi gerektiğini ifade etmesidir."

'Darbenin medya ayağı unutulmamalıdır'

28 Şubat darbesine kartelci medyanın verdiği desteğin de unutulmaması gerektiği belirtilen açıklamaya şöyle devam edildi:

"Dönemin kartelci medyasının teşvik ve destekleriyle Refahyol iktidarını yıkmak üzere sürekli gündemde tutulmaya çalışılan 'Susurluk sendromu' DYP ve hükümete karşı bir manivela olarak kullanılmaya çalışıldı. Bu yaklaşımın Refahyol hükümetini düşürebilmek için fazla etki oluşturmaması üzerine Ocak 1997’de bu sefer ‘irtica’ yeniden dillendirilmeye başlandı. O dönem, Türkiye’nin üstü örtük anayasası olarak kabul edilen ‘Milli Güvenlik Siyaset Belgesi’ içerisinde, “irtica ve bölücülükle mücadele” önemli yer tutarken, diğer taraftan; “ABD ile ilişkiler tarihseldir ve çok yönlüdür. İlişkilerin siyasi, ekonomik ve güvenlik boyutu vardır. Bu ilişkiler ticari ve teknolojik olarak da geliştirilmelidir” şeklinde ekli maddeler ile vurgu yapılması ABD’nin 28 Şubat Post-Modern darbe girişimi arkasındaki gücünü ortaya koyması bakımından önem oluşturmaktadır."

'Erbakan Hoca 28 Şubat kararlarını imzalamamıştır'

"Onun imzaladığı metin, 18 maddelik metin değildir. Başbakan olarak imzaladığı metin ise, her zaman MGK toplantılarından sonra basına yapılan duyurudaki 4-5 maddelik metin, yani MGK bildirisidir. O bildirinin altındaki imzadan yola çıkılarak 'Başbakan Erbakan, 28 Şubat kararının altına imza attı' şeklinde gerçek dışı algı operasyonu oluşturulmaya çalışıldı."

'Yükselen Türkiye'ye karşı hep aynı oyun oynanıyor'

"Sorunun asıl temeline inecek olursak, Türkiye’nin yeniden yükselen bir güç olma yolunda adımlar atılmaya başlandığında ne yazık ki, Siyonizm ve dış dinamikler derhal devreye girmekte ve Türkiye’deki işbirlikçileri aracılığıyla gerekli önleyici tedbirlere başvurmaktadırlar. İşte 28 Şubat’a giden yolu bu bağlamda değerlendirmede fayda vardır. İşte bu sakil korkudan uzaklaşabilmek için öncelikli olarak geçmişte yaşanan bu gibi darbelerden büyük dersler çıkararak gerekli ve etkin önleyici tedbirleri almak gerekir. Türkiye’nin dış baskılardan uzak bir güç haline dönüşebilmesi için öncelikle dış tahakkümden kurtulması artık bir zaruret haline gelmiştir."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

28 subat gunlerini

bilmezsek, unutursak yine tekrarlar...cunku bunlarin isbirlikcilerinin onuru, serefi, vicdani, dini, insafi, yuce amaci YOKTUR VE HALEN HESAP VERMEDEN AKTIF FAALLDIRLER!!!!
 • Yanıtla

ogunlerde endikasyon vardı

60 MILYON BAYRAMDAN BAYRAMA ALIŞVERISYAPARDITURK 2 MILYON ESNAF SUÇLARDILAR ASIL HIRSIZ ZALIM BATICI LAIK CHPLILERI IKTIDARA GETIRELER ENÇOK AÇIM MAŞ YETMIYO DIYEN LAIK SOL BATICILAR BUGÜNDE AYNINI YAPIP BASARDIKLRINDA KIM GULER KIM AGLAR
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23